34138

Május 26-án Kassán a Talentum Cassoviensis Alapítvány, a Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola és a Thália színház nagyszabású gyermeknapi majálisán vehettek részt az iskola udvarán a Márai Sándor Alapiskola kisdiákjai.

Először a Bóbita színjátszócsoport kamaszai „Ilyenek vagyunk”című músorát láthattuk, majd fellépett iskolánk énekkara, az országszerte nagy sikereket elérő Csengettyű. Ezután a szepsi Doky Kickboxing Team csoportja izgalmas kickbox bemutatót tartott, amit a vállalkozó szellemű és a harcművészettől nem félő gyerekek ki is próbálhattak.
A gyermeknap színes programkavalkádjának várva-várt vendégei voltak a Thália színház színművészei, akik a nagysikerű Gergő és az álomfogó előadásból betétdalokat adtak elő. Közreműködött Rák Viktória, Varga Lívia, Szoták Andrea, Illés Oszkár, Madarász Máté és Nádasdy Péter. Természetesen nem maradhattak ki gyerekszereplőink – Homolya Krisztína, Csatlós Márk és Hundzsa Dávid sem.
Fellépett még a buzitai Horňák Marek és Zsuzsa zenekara, és az iskolánkban működő Árvácska gyermek néptánccsoport is.
A rengeteg fantasztikus előadás mellett a gyerekek folyamatosan bekapcsolódhattak a különféle játékos sportvetélkedőkbe és a szórakoztató gyermekjátékokba. A kreatívabbak rongybabát varrhattak, tésztaláncot és gyöngyfigurákat fűzhettek, esetleg agyagozhattak. Ámulattal követhettük Szabó Pál kutató fizikus kísérleteit is, aki az alacsony hőmérsékletű fizikával foglalkozik a Szlovák Tudományos Akadémia Kassai Kísérleti Fizikai Kutatóintézetében. Körülötte állandóan kíváncsi tömeg tolongott, akik tátott szájjal ámulhattak a közismert fizikus kísérletein.
Jó mókának bizonyult az arcfestés, ahol a gyereksereg átváltozhatott virággá, pillangóvá, vagy kedvenc állatfigurájuk bőrébe bújhatott. A betűk szerelmesei pedig a könyvbörzén tallózhattak.
A partisátrak alatt a büfében alig bírták gyártani a zsíros kenyereket és elfogyott az anyukák és nagymamák által készítette pogácsahegy is.
Ezt a felejthetetlen bulit még sokáig emlegetni fogjuk.
A rendezvény fővédnöke Czimbalmosné Molnár Éva, Magyarország főkonzulja volt.

Tóth Mónika, Felvidék.ma