35054

Hétvégén játszották a II. labdarúgóliga 3. fordulóját. A hat mérkőzésen öt hazai és mindössze egy idegenbeli siker született.

Augusztus 3-án, pénteken a szenciek magabiztos győzelmet arattak hazai pályán az újonc bártfaiak ellen.
Augusztus 4-én, szombaton a rimaszombatiak alacsony színvonalú mérkőzésen P. Ďurica 11-esből szerzett góljával győztek a másik újonc vágsellyeiek ellen. Emberhátrányban futballozva fordított és győzött a Dunaszerdahely Alsókubinban. Újabb vereséget szenvedtek a somorjaiak a bajnokság egyik esélyesének, a zólyombrézóiaknak az otthonában. A rózsaszállásiak az első félidőben még egyenlítettek Máriatölgyesen, de a hazaiak a második félidőben egymás után rúgták a gólokat. A forduló utolsó mérkőzésén, ha nehezen is, de otthon tartotta a három pontot Nagymihály, s ezzel továbbra is vezeti a tabellát.

A 3. forduló eredményei:
Szenc – Bártfa 3:0 (2:0), Zólyombrézó – Somorja 2:0 (0:0), Alsókubin – Dunaszerdahely 1:2 (1:1), Máriatölgyes – Rózsaszállás 4:1 (1:1), Nagymihály – Liptószentmiklós 1:0 (0:0)

Rimaszombat – Vágsellye 1:0 (1:0)

Rimaszombat, 331 néző. Vezette: Pavol Šuniar (Marián Jankovič, František Ferenc)
Gólszerzők: 1:0 Peter Ďurica (20.) 11-esből
Sárga lap: Nilaš (25.), Migaľa( 45+1.), Poleť ( 50. ) – Mujkoš( 20.), Rehák( 47.)
Rimaszombat: Kostolanský –Poleť, Rubint (Mravec 32.) , Zvara, Gálik – Nilaš – Migaľa (Lupták 90.) , Čertík (Köböl 74.), P. Ďurica, Siheľský – Nakamura
A mérkőzés első félidejében a hazai csapat támadott többet, a vendégek szórványos kontrákkal próbálkoztak, de kevés sikerrel. A 20. percben vezetést szereztek a kék-fehérek: Mujkoš szabálytalanul szerelte Nukamarát a tizenhatoson belül, majd a megítélt büntetőt P. Ďurica magabiztosan értékesítette. (1-0)
Fordulás után nagyot változott a játék képe, a vendégek átvették az irányítást, veszélyesebben játszottak, többet birtokolták a labdát , több helyzetett dolgoztak ki, mint a házigazdák, de lehetőségeik közül egyet sem sikerült értékesíteniük. A hazaiak többnyire védekeztek, tartották az eredményt, s így ha nehezen is, de megszerezték első győzelmüket az új idényben.

12. Somorja 3 0 1 2 0:4 1

A hazaiak legközelebb augusztus 7-én, kedden 17,30 órakor a Liptószentmiklós csapatát fogadják a Szlovák Kupa első fordulójában.
A 4. forduló műsora: augusztus 11. (szombat), 16,30: Somorja – Rózsaszállás (Vlk), Liptószentmiklós – Máriatölgyes (Glova), Vágsellye – Nagymihály (Horváth), Bártfa – Rimaszombat (Leško), Dunaszerdahely – Szenc (Samotný), Zólyombrézó – Alsókubin (Kráľovič)