35711

A Rimaszombati Városi Sportklub felnőtt labdarúgócsapata hazai környezetben újabb, ezúttal 3:1-es vereséget szenvedett Nagymihálytól a II. labdarúgóliga hétvégi 10. fordulójában.

Rimaszombat – Nagymihály 1:3 (1:2)
Rimaszombat, 303 néző. Vezette: Jozef Pavlík – Dušan Petríček, Ján Pozor
Gólszerző: 1:0 Čertík (7.),1:1 Kevin Garel (23.), 1:2 Regáli (29.), 1:3 P. Jurčo ( 84.)
Sárga lap: Nilaš (40.), Balát (42.), Rubint (47.), Vargic (80.) – Marcos Calero Perez (32.), Kevin Zonzon (36.), Kevin Garel( 47)., Regáli( 73.)
Rimaszombat: Kostolanský – Poleť, Rubint, Zvara, Nilaš –Balát (Mravec 66.) – Siheľský, Hoferica, Ďurica, Čertík (Vargic 71.)– Kamenčík

Jól kezdték a mérkőzést a hazaiak, hiszen már a 7. percben egy gyors kontratámadás végén Čertík révén megszerezték a vezetést (1-0). Miközben a vendégeknek is volt egy nagy lehetőségük, amikor is egy védelmi hibát követően Jurčo óriási helyzetben Kostolanskýt találta el. A gól után a vendégek nagyobb sebességre kapcsoltak, többet birtokolták a labdát, mindent megtettek az egyenlítésért. Bátran támadtak, aminek meg is lett az eredménye. A 23. percben egy bal oldali támadás végén Kevin Garel váratlan lövése Rubint fején irányt változtatva a kimozduló kapus fölött a hosszú sarokban kötött ki (1:1). Hat perc múlva a vendégek megszerezték a vezetést is, amikor Regáli Zvara asszisztálása mellett éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot (1:2). A gól leforrázta a hazaiakat, akik a hátralevő, bő negyedórában nem voltak képesek magukra találni.
Fordulás után sokáig nem változott a játék képe, a vendégek támadgattak, járatták a labdát, a hazaiak meg össze-vissza, fejetlenül szaladgáltak. A hazai kék-fehérek próbálkoztak ugyan, de ezekből a támadásokból hiányzott az átütőerő, rendre elhaltak a vendégek tizenhatosa előtt. A nagymihályiak sikeresen őrizték kapujukat és az eredményt, sőt a hajrában Jurčo jobb oldali távoli lövésével még növelték is az előnyüket (1:3). A hazaiak kapusa jócskán benne volt ebben a gólban is.
A lelátón helyet foglaló gyérszámú közönség a mérkőzés vége felé egyre gyakrabban füttyel adott hangot nemtetszésének, és sokan már most kongatját a vészharangot a szebb napokat is látott rimaszombati foci fölött.
S valóban, ha nagyon gyorsan nem történik valami csoda, akkor nagyon nehéz tavasz elé néz a csapat, s az is lehet, hogy onnan már nem lesz visszaút – marad az alsóbb osztály. Igaz, hogy egyesek ezt is szeretnék!

A kék-fehérekre az elkövetkező napokban nehéz feladat vár, hiszen egymás után kétszer lépnek idegenben pályára, jövő héten Máriatölgyesen, majd két hét múlva pedig a szomszédos, szintén nehéz helyzetben lévő rózsaszállásiak otthonában. Kiesési rangadó a javából!!!