37802

Története során először a komáromi férfi együttes hódította el a szlovák kupát kosárlabdában! A döntőben – rendkívül szoros küzdelemben – a lévai gárdát sikerült legyőzniük.

Ami nem sikerült tavaly, az összejött idén. 2012-ben Nyitrán még elveszítették a kupadöntőt, így be kellett érniük az ezüstéremmel, 2013-ban viszont már kupagyőztesként ünnepli Komárom városa a kosárlabdacsapatot.
A lévaiakat idén még senki nem tudta legyőzni hazai pályán. A komáromiaknak sikerült. A mérkőzésre számos komáromi szurkoló is elkísérte csapatát, ami sokat jelentett a komáromi alakulatnak.
A döntőben először a komáromi csapatnak sikerült elhúznia, a félidei pihenőre 13 pontos előnnyel vonultak le a pályáról. A harmadik negyedben kiegyensúlyozott volt a csata. Az igazi izgalmakat a negyedik negyed hozta el. A lévaiak olyannyira összekapták magukat, hogy egy perccel a mérkőzés vége előtt már a hazaiak vezettek 1 ponttal. Az utolsó percben azonban már csak a komáromiaknak sikerült betalálniuk, így végül rendkívül szorosan bár, de elhódították a szlovák kupát.

A vasárnapi döntő eredménye:
Léva – Komárom 74:76 (19:27, 16:21, 20:19, 19:9)
Léva: Kemp 17, Fields 14, Simmons 12, Mrviš 4, Nuhanovič 0 (Grznár 11, Vojtek 7, Marchyn 5, Addison 4, Lehman 0). Edző: Meleščenko.
Komárom: Lowe 17, Bílik 10, Thompson 9, Stevens 6, Kozlík 0 (Šoška, 19, Simpson 13/3 hármas, Dubovský 2). Edző: Rón.
Személyi hibák: 21:24, 5 hiba: 33. Addison.
Hárompontosok: 6:7
2000 néző

A szombati elődöntőkben:
Léva – Igló 80:74
Legeredményesebbek: Fields 20, Kemp 18, Addison 14, ill. Acker 27, Burke 16, Mandič 11.
Komárom – Inter Pozsony 101:97
Legeredményesebbek: Stevens 26, Simpson 22, Lowe 17, ill. Miloševič 26, M. Rančík 25, Jackson és Kyles 9-9.