38303

Jól sikerült a rimaszombatiak főpróbája, hiszen az utolsó felkészülési mérkőzésükön kiütéses győzelmet arattak a III. liga keleti csoportjában szereplő eperjesi fiatalok ellen.

Rimaszombati MSK – 1. FC Tatran Prešov B   5:1 (3:0)
Rimaszombat: Kostolanský – Siheľský, Mravec, Zvara, Rubint R. – Sivčevič, Nilaš – Ľupták, Katona, Pribula – Adam
Játszottak még:  Katreniak, Rentko, Dragijský, Uličný, Rubint Š.
Gólszerzők: 1:0 Pribula (1.), 2:0 Ľupták (10.), 3:0 Rubint R. (31.), 4:0 Siheľský (48.), 5:0 Zvara (52.), 5:1 Papp (57.)

A mérkőzés első félórája a kék-fehérek  mezőnyfölényét hozta,  amely gólokban is megmutatkozott, hiszen Pribula már kezdés után, szinte az első labdaérintésből  megszerezte a vezetést. Nem soká kellett  várni a következő gólra sem, hisz egy jobb oldali beadás után Ľupták talált a hálóba.  Ezután kicsit leült a meccs, a hazaiak támadgattak, a vendégek viszont alig jutottak el a hazaiak tizenhatosáig. Szünet előtt aztán újra felpörögtek az események, a gömöriek egymás után rúgták a szögleteket, s ennek az lett az eredménye, hogy Rubint is betalált.

Fordulás után is csapatunk irányította a játékot, jól tartottuk a labdát, sikerültek az egyérintésű, rövidpasszos játékok is. A 48. percben 11-eshez jutottak a hazaiak, amit Siheľský magabiztosan értékesített. Aztán néhány perc múlva egy gyors támadást követően még Zvara is bevette a vendégek kapuját. Ezt követően Mráz edző a kispadon helyet foglaló ifistáknak adott lehetőséget, kiegyenlítődött a játék, és egy védelmi megingást kihasználva Papp belőtte a vendégek becsületgólját, s ezzel beállította az 5:1-es végeredményt.

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság, a II. labdarúgóliga 2012/2013-as kiírásának tavaszi idénye március 8-án, pénteken rajtol. Csapatunk másnap, szombaton 14,30-kor a somorjai stadionban lép pályára a nyolcadik helyen telelő FC ŠTK Somorja csapata ellen. A mérkőzés játékvezetője a trencséni Martin Ježík lesz.