42555

Négy mérkőzést rendeztek november 9-én a szlovák kosárlabda extraliga tizedik játéknapján. A négyből három alkalommal a hazaiak igencsak vendégszeretőek voltak: ugyanis a Beszterce, a Privigye és az Inter is idegenben söpörte be a győzelmet.

A valóságban azonban nem volt olyan könnyű dolga az idegen környezetben pályára lépő Inter, Besztercebánya, Privigye triónak. Ez alól talán csak az utóbbi jelentett kivételt, hiszen Jašš-sék a nyeretlen iglóiakhoz látogattak. A mérkőzés a harmadik harmadban dőlt el, amikor Klarič és Batina vezérletével végleg leszakította magáról a vendég együttes az addig elszántan küzdő Iglót. A tizennégy pontos vendégvezetésből a végére csupán hármat faragott le hazai gárda, Igló – Privigye: 75-86.
Jóval nehezebb és ha lehet még nagyobb meglepetést okozott a Besztercebánya sviti szereplése. A közép-szlovákiai csapat hatalmas utat tett meg a győzelemig, a szünetben még mínusz huszonöttel „égtek”, Grznár azonban összekapta a többieket, pontosabban önmagát, így 29 pontot beletéve a közösbe az utolsó pillanatban kiharcolták a győzelmet. Svit – Besztercebánya: 89:90.
Bár az eredményjelző másról beszél, nem adták könnyen magukat a lévai „patrióták”. Akik azonban később elfárdtak, a bajnoki címet védő Inter pedig átgázolt rajtuk. Léva – Inter: 84:103.
A forduló egyetlen hazai győzelmét a „testvérrangadón” Nyitrabánya aratta a nyitrai ötös ellen. Apró szépséghibája csupán a dolognak, hogy a hazai csapat győzelme keserves hosszabbítás után született meg. Mindenütt jó, de legjobb otthon. A “tétel” ezúttal nem nyert igazolást. Nyitrabánya – Nyitra: 87:84.
Az „ötperhármas” mérleget (győzelem-vereség index) mutató komáromi MBK Rieker szombaton szabadnapos volt.