49171

Az idény első idegenbeli fellépésén is győztesen hagyta el a pályát, így két forduló után százszázalékos mutatóval vezeti a tabellát az MBK Rieker Komárom. A szlovák kosárlabda extraliga 2. fordulójában: Nyitrabánya – Komárom: 74:82 (32:43).

Az elmúlt hétvégén a bajnokságnak jelentősen átalakított kerettel nekivágó MBK Rieker meggyőző fölénnyel verte hazai pályán a Besztercebányát (91-75) – a remek kezdés kicsit talán a hazai szurkolókat is meglepte. A kétkedők tábora a szlovák extraliga hétközi, második fordulója után tovább fogyatkozott: az MBK Rieker a hazaihoz hasonló bíztató játékkal rukkolt elő Nyitrabányán is. Az első félidő végén Kozlíkék már 39:21-re is vezettek, a hazaiak ugyan még vissza-visszakapaszkodtak, ám Bilič és Halada (ketten harminchárom pontot szereztek) a legélesebb pillanatokban is rést talált az ellenfél védelmén. Újabb győzelmével az MBK százszázalékosan vezeti a tabellát, egyedül a Léva veretlen még, amely azonban egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. Komárom a harmadik fordulóban (október 11-én, szombaton) a Nyitrát fogadja.