49227

Sima, 2:0-s vereséget szenvedett a Rimaszombati VSK a kassai csapat otthonában a DOXXbet Liga, keleti csoport tizenkettedik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

A hazai csapat a mérkőzés elejétől támadólag lépett fel, a vendégek ekkor még többnyire csak a védekezéssel törődtek. A félidő további részében kiegyenlítődött a játék, mindkét együttes szervezetten futballozott, mindkét oldalon voltak gólszerzési lehetőségek. A hazaiak aztán a 23. percben Konkoľ révén megszerezték a vezető találatot, majd a szünet előtt Kolek kiállítása miatt megfogyatkoztak.
A második félidőben a Lokomotíva pontosabb összjátékának köszönhetően tíz emberrel őrizte előnyét, a vendégek próbálkoztak ugyan, de nem tudtak komoly gólhelyzetet kialakítani Giertli kapuja előtt. A gömöri kék-fehérek a 70. percben álltak legközelebb az egyenlítéshez, amikor Popovič jó helyzetben a kapufát találta telibe.
Néhány perccel később a vendégek a tizenhatoson belül blokkolták a hazaiak egyik újabb kísérletét, melynek végén a játékvezető a büntetőpontra mutatott. A megítélt tizenegyeshez Martin Hloušek állította le a labdát, és a kapusnak esélyt se adva, magabiztosan a kapuba lőtt. (2:0)
A hajrában a hazai Lokomotíva stabilan védekezve, biztosan tartotta az eredményt. A vendégeknek is voltak még lehetőségei, hogy gólt szerezzenek, de ezeket rendre elszalasztották, így be kellett érniük a fájó vereséggel.
Kár érte, mert a lehetőség adott volt, fel lehetett volna zárkózni a legjobbak közé, de így maradtak az alsóházban, ahol a rájátszás előtt egyre jobban bonyolódik a helyzet.
A Lokomotíva győzelmével az utolsó, kieső helyről felkapaszkodott a 9. helyre, a rimaszombatiak pedig 16 pontjukkal maradtak a hatodik helyen, négy pontocskával megelőzve a kieső jelölteket.
A gömöri kék-fehérek következő ellenfele az FK Bodva Szepsi csapata lesz október 18-án, szombaton 14,00 órakor hazai környezetben. A vendégek augusztus elején Petričko góljával 1:0-ra nyertek Szepsiben.

FC Lokomotíva Kassa – Rimaszombati VSK 2:0 (1:0)

Kostoľany nad Hornádom, 150 néző, v.: Špaček – Pozor, Vician
gólszerzők: 1:0 Konkoľ, 2:0 Hloušek (büntetőből)
sárga lap: 8. Kinský, 38. Giertl, 89. Kokočák, 90+1. Pulščák – 32. Lupták 89. Hladík
piros lap: 37. Kolek (Kassa)
Rimaszombati VSK: Prošovský – Gálik, Hladík, Petrán, Morháč (Šlosár 74.) – Köböl, Poremba (Brezinský 85.) – Popovič, Čertík, Ľupták (Kotľar 45.) – T.Chovanec. Vezetőedző: Geri Gergely

A 12. forduló további eredményei:
FK Szepsi – Partizán Bártfa 0:0, MFK Liptószentmiklós MFK Zemplín Nagymihály 0:3 (0:2), MFK Alsókubin – MFK Kassa B 3:0 (1:0), FK Poprád – 1. FC Tatran Eperjes 1:3 (1:1), Slavoj Tőketerebes – MFK Zólyom 0:0, FK Lokomotíva Kassa – MŠK Rimaszombat 2:0 (1:0)
A keleti csoport élén továbbra is a Zemplín Nagymihály áll 31 ponttal, megelőzve a 25 pontos MFK Lokomotíva Zólyom csapatát és a 22 pontos Partizán Bártfa alakulatát.

RÉGIÓBAJNOKSÁG II. LIGA, U-19 ÉS U-17
FK LAFC Losonc –Rimaszombati VSK 7:2 (2:0)
gólszerzők: Démuth 2, Hronec (büntetőből), Kelemen, Vikor, Kováč (büntetőből), Šnúrik, – Čiešok, Szőke
FK LAFC Losonc –Rimaszombati VSK 3:0 (2:0)
gólszerző: Kovalančik 3 (1-et büntetőből)
A 11. forduló után az idősebb ifik a 8. helyen, míg a fiatalabbak a 9. helyen állnak a tabellán, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

RÉGIÓBAJNOKSÁG II. LIGA, SERDÜLŐK, U15 és U13
FK Sitno Selmecbánya – Rimaszombati VSK 0:8 (0:3)
gólszerzők: Dudek 3, Ruszó 3 (1-et büntetőből), Slovinský, Plánka
FK Sitno Selmecbánya – Rimaszombati VSK 0:2 (0:1)
gólszerző: Suja 2
A hétvégi forduló után az idősebb diákok a 2. helyen, a fiatalabbak pedig az 5. helyen találhatók a táblázaton.