49681

A tabella hetedik helyén álló Rimaszombat hazai pályán a kilencedik helyezett Alsókubin gárdáját fogadta, és 3:0-s sima győzelmet aratott november 1-jén.

DOXXbet Liga, 15. forduló
Rimaszombati VSK – MFK Alsókubin 3:0 (2:0)
Rimaszombat, 214 néző. Vezette: Ľuboš Kačenga – Martin Špivak, Anton Perát
Rimaszombat: Prošovský – Gálik, Hladík, Poremba, Brezinský – Kotľar (Kovács 89.), Čertík, Popović, Šlosár, Lupták – Chovanec
Alsókubin: Trabalík – Sopúch, Čučka, Bumbera, Kliment (Laura 56.), Drengubiak, Kolorédy, Veselovský, Otruba, Bezák, Sani (Beňuš 78.)
Gól: 1:0 Kotľar (13.), 2:0 Kotľar (28.), 3:0 Lupták (79.)
Sárga lap: 17. Brezinský – 36. Sopúch, 70. Laura, 85. Beňuš

Hűvös, hideg idő fogadta a csapatokat Gömörben, ahol a hazai csapat három kulcsjátékosát nélkülözve (Köböl és Zvara sérülés, míg Petrán eltiltás) lépett pályára. A hazaiak nagy elánnal kezdték a mérkőzést, az első perctől kezdve beszorították ellenfelüket, sorra dolgozták ki a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzeteket, érezhető volt, hogy bármelyik pillanatban megszülethet a vezető találat. Erre mindössze tizenhárom percet kellett várni, amikor a leshatáron tartózkodó Kotľar egy hoszu kapuskirúgást követően a bal alsó sarokba bombázott. (1:0)
A gól után továbbra is a kék-fehérek játszottak mezőfölényben, a vendégek képtelenek voltak eljutni a hazaiak kapujáig, többnyire távoli lövésekkel próbálkoztak, eredménytelenül. A hazai csapot nem állt meg, s mindössze negyedórát kellett várni az újabb gólra: Lupták jobb oldali beadását Kotľar a vetődő kapus mellett ballal a jobb sarokba lőtte. (2:0)
A félidő hajrájában egy rövid időre feltámadtak a vendégek, ám ezt az időszakot sikeresen átvészeltük (az utolsó percben Prošovský ujjheggyel nagyot védett), így előnnyel vonulhattunk az öltözőbe.
Fordulás után sem változott a játék képe, a hazaiak támadtak, ami helyzetekben is megmutatkozott, míg a vendégek próbálkozásai nem sok veszélyt rejtettek magukban. Chovanec, a rimaszombatiak előretolt csatára, kétszer is növelhette volna csapata előnyét, mindkétszer már csak a kapus állta útját, de végül is hibázott. A 79. percben aztán egy gyors ellentámadás végén növelték előnyüket a hazaiak, Lupták ugrott ki ügyesen, majd a kapus mellett laposan a hálóba lőtt. (3:0) A mérkőzés hátralévő részében a hazaiak a háromgólos vezetés ellenére sem álltak be védekezni, támadtak tovább, de Trabalik kapuja többet már nem rezdült meg.
Összességében a rimaszombati kék-fehérek teljesen megérdemelten szerezték meg az értékes három pontot. Győzelmével a csapat feljött, azaz visszaszerezte a 6. helyet (15-5-5-5-14:14 – 20 pont), az Alsókubin viszont 15 pontjával a 10. helyre csúszott vissza.