doxxbet liga

Hatalmas zakóval tértek haza a rimaszombati kék-fehérek a hétvégi kelet-szlovákiai kiruccanásukról, ahol megalázó, kiütéses 6:0-s vereséget szenvedtek a listavezető nagymihályiak otthonában.

DOXXbet Liga, keleti csoport 16. forduló
MFK Zemplín Nagymihály – Rimaszombati VSK 6:0 (2:0)
Nagymihály, 848 néző. Vezette: Vlčej – Ádam, Jánošík – Čiernik

Rimaszombat: Prošovský – Brezinský, Gálik, Hladík (Kovács 58.), Poremba – Šlosár, Petrán (Bial 80.), Čertík, Kotľar – Chovanec
Nagymihály: Kira – Gallo, Perez, Turik, Regáli (Jacko 77.) – Danko (Leško 54.), Kunca (Koscelnik 65.), De Marco, Bayon – Podhorin, Streňo.
Gólszerzők: 1:0 Bayon (3.), 2:0 Danko (17.), 3:0 Leško (64.), 4:0 Koscelník (68.), 5:0 Bayon (11-esből), 6:0 Jacko (73.)
Sárga lap: 21. Streňo, 53. Kunca – 34. Čertík, 42. Šlosár, 72. Petrán
Piros lap: 44. Lupták (RVSK)

A táblázat hatodik helyén tanyázó Rimaszombati VSK szombat délután a listavezető Zemplín Nagymihály otthonában lépett pályára, ahol a bajnokság legjobb csapata ellen ugyan kevés esélye volt Geri Gergely csapatának, de azért a tisztes helytállás elvárható lett volna a fiúktól. Most már ki tudja hány éve, így az őszi szezon zárásához közeledve, újra előkerülnek a már szokásos problémák: a csapat anyagi helyzete, sérülések, eltiltások, azaz a rövid kispad stb. Mindez igaz, de a csapatok többsége ugyanilyen gondokkal küszködik.
A hazaiak számára jól indult a mérkőzés, hisz Bayon révén már a 3. percben vezetést szereztek. Alig telt el néhány perc, és növelte előnyét a jobban játszó hazai csapat, a 17. percben a szemfüles Danko talált a vendégek kapujába. Közben gyűjtöttük a sárga lapokat, sőt az utolsó előtti percben Lupták piros lapot kapott, amely aztán alapvetően meghatározta a mérkőzés további alakulását.
Fordulás után sem változott a játék képe, a listavezető – érvényesítve létszámfölényét – sokkal jobban, határozottabban és veszélyesebben futballozott, aminek eredményeként sima, hatgólos megérdemelt győzelmet arattak. Összességében a vendégek – nem először az idegenbeli mérkőzések során -, ismét a fegyelmezetlen (sárga lapok, piros lap, 11-es), pontatlan játékukra fizettek rá, mint csapat pedig újra csődöt mondtak.
A keletiek győzelmükkel megőrizték vezető helyüket a táblázat élén, miközben a kék-fehérek egy hellyel lejjebb csúsztak, a forduló után újra a hetedikek.
A rimaszombatiak a következő fordulóban november 15-én, szombat délután 13,30-kor az MFK Kassa B csapatát fogadják.

Csomós Elemér, Felvidék.ma {iarelatednews articleid=”49630,49487,49346,49178,49025″}