51033

Ezúttal egy egyházi közösség, mégpedig a Somorjai Református Egyházközség /SREK/ honlapját szeretném a Felvidék.ma olvasóinak bemutatni.

A látogató a honlap felfedezését kezdje a „galéria” gombra kattintva, ahol egy virtuális sétát tehet a templomban, ebben a középkori gyöngyszemben, és megcsodálhatja a freskókat. A honlap így vall a gyülekezet múltjáról és jelenéről:

“Olykor megkérdezik a főleg messzebbről és külföldről érkező látogatók, miután megtekintették s megcsodálták templomunk ősi műemléki értékeit, szépségeit és a hozzá fűzött ismertetést: Élő templom ez? Azaz, hogy van-e itt gyülekezet, használatban van-e istentiszteleti célokra? Elszomorító, ha egy templom csupán műemléki érdekesség, avagy múzeum, vagy csupán valamilyen raktár. Mi jólesően felelhetjük: Igen, élő templom! Van itt, ha ugyan kis lélekszámú, de mégis élő gyülekezet, ahogy az észrevehető a padokon található megkopott énekeskönyvekről is.”
A fenti részlet gyülekezetünk néhai lelkipásztora, Csukás Zsigmond 1994 – ben írt gyülekezettörténeti munkájából való. Istennek hála, a mai látogatónak is hasonlóan válaszolhatunk a gyülekezetre vonatkozó kérdésekre: Igen, vagyunk! És mivel jövőnket is Istenre bízzuk, elmondhatjuk, ha Ő akarja, leszünk!

“Van gyülekezetünknek egy 1783-ból származott pecsétnyomója. Ez a feliraton kívül egy gyertyatartóba helyezett égő gyertyát ábrázol. Az élő bizonyságtevő gyülekezet bibliai képe. E pislogó gyertyabelet mindeddig nem oltotta el az Úr. Sőt viharok közepette is féltő szeretettel oltalmazta. Feladatunk: Jézus reményt, bizodalmat, békességet, szeretetet sugárzó evangéliuma világosságának legyünk ma is bíztató visszfénye a világban.”

A honlap látogatói azonban lelki táplálékban is részesülhetnek:

„A református gondolkodás szerint Isten tiszteletének középpontjában Isten Ígéje szerepel. Isten Ígéjének az olvasása és kutatása, Isten Ígéjének a befogadása és megtartása, valamint Isten Ígéjének a hirdetése és közvetítése. Gyülekezetünk örömmel igyekszik teljesíteni ezt a küldetést weboldalán keresztül is. Isten Szent Lelkének segítségül hívásával ajánljuk nagy szeretettel az Önök megtisztelő figyelmébe istentiszteleti alkalmaink felvételeit.”

Bátran ajánlom mindenkinek, hogy keresse fel a Somorjai Református Egyházközség honlapját!

Sztakó Zsolt, Felvidék.ma

{iarelatednews articleid=”50700,50481,50402,49815,50240,49669″}