53562 1

A hidaskürti Magán Szakközépiskola nagymegyeri kihelyezett tagozatának 7 tanulója és egy tanára április 20-24-e közt Budapesten az European Youth Citizenship, Employment and Entrepreneurship – European youth exchange to develop entrepreneurship competences in non-formal and informal learning activities elnevezésű mobilitási projektben vett részt, amelyet az Európai Unió Erasmus+ alapból finanszírozott. A projekt a vállalkozói kompetenciák formális és nem formális tanulási tevékenységére irányult.

A projektben hét iskola tanulói vettek részt – Nagymegyer (Szlovákia), Dunaszerdahely (Szlovákia), Győr (Magyarország), Siófok (Magyarország), Budapest (Magyarország), Szatmárnémeti (Románia) és Csíkszereda (Románia) – egy-egy szakközépiskoláját képviselve. Az érkezést követően a diákokat azonnal ún. nemzetközi kiscsoportokba osztották, így is elősegítve önálló tevékenységüket.

A foglalkozások változatosak és érdekesek voltak, főleg a kreativitáson és a gyakorlati jellegen volt a hangsúly. A sokszínű program során volt ismerkedés, városnézés, a tanulók alapítottak közös országházat, közös nemzetközi virtuális vállalkozást, workshopokon vettek részt, és ellátogattak fiatal vállalkozók cégeihez, ahol meghallgathatták azok sikertörténetét, és elbeszélgethettek magukkal a vállalkozókkal is.

Az utolsó napon minden kiscsoportnak egy nemzetközi virtuális vállalkozást kellett létrehoznia és bemutatnia. A nagymegyerieknek sikerült elnyerniük a legötletesebb és a legfenntarthatóbb vállalkozások díját. A tevékenységek angol és magyar nyelven zajlottak, céljuk a vállalkozói ismeretek- és kompetenciák bővítése volt. Az iskolánkat képviselő tanulók mind részt vesznek az EBC*L programban, mely nagyban segítette őket a foglalkozások során.
Az ismeretszerzés és tudásmegosztás mellett barátságok is születtek. A Budapesten eltöltött 5 nap alatt tanulóink élettapasztalattal és élményekkel is gazdagodtak.

Varga Margit, Felvidék.ma
53562 353562 253562 4{iarelatednews articleid=”53468,52506,51620″}