73801

Hat veretlen meccs után immár harmadik bajnoki mérkőzésén szenvedett újabb vereséget a Rimaszombat VSK labdarúgócsapata a DOXXbet Liga keleti alsóházában.

A hazai csapat rendkívül fegyelmezetten és bátran kezdte a mérkőzést, aminek már a 9. percben meglett az eredménye, hisz Labun góljával hamar vezetést szereztek, 1:0. Néhány perccel később a jól játszó Labun büntetőből növelte az előnyt, 2:0. A 33. percben Slovák második sárgáját szedte össze, és már mehetett is zuhanyozni.

A második játékrész vendégtámadásokkal indult, melynek eredményeként a 47. percben Čertík szépíteni tudott, 1:2. A hazaiak rövid időn belül gólra góllal válaszoltak, az 57. percben a csereként beállt Kinský is a hálóba talált, 3:1. Az idő múlásával kiegyenlítetté vált a játék, s az eredmény a mérkőzés végéig már nem változott.

A rimaszombatiak ezzel a vereséggel 38. ponttal a hatcsapatos alsóház 2. helyén állnak, helyet cseréltek a győztes kassaiakkal. Legközelebb május 23-án, szombaton 17,00 órakor Alsókubinban lépnek pályára, a mérkőzés játékvezetője a pozsonyi Marek Špaček lesz, segítői Hrdlička és Tománek.

Lokomotíva Kassa – MŠK Rimaszombat 3:1 (2:0)
Družstevná pri Hornáde, 100 néző. Vezette: Očenáš – Jánošík, Sluk
Gólszerző: 9. Labun, 29. Labun (11-esből), 57. Kinský – 47. Čertík,
Sárga lapok: 12. Horváth, 77. Hloušek – 28. Slovák, 72. Glintič, 86. Sivčevič
Piros lap: 33. Slovák
Rimaszombat: Glintič – Slovák, Hladík, Sivčevič, Štrbák – Köböl (76. Gazda), Poremba – Bajza, Čertík, Čery– Kolorédy (86. Krchňák).