56748

A Nyugat-Szlovákiai III. liga 10. fordulójában újabb győzelmet arattak a somorjai kék-fehérek: a Pomléban lejátszott meccsen két góllal bizonyultak jobbnak ellenfelüknél.

Tótmegyer csapata látogatott a Pomléba, de már az első percektől kezdve a somorjaiak diktálták a tempót. A harmadik percben Pončák fejese a kapufán csattant, Michel pedig egy gyengébb lövéssel próbálkozott. A 24. percben Medgyes távoli lövése kötött ki a kapuban, de a találatot a bíró les miatt érvénytelenítette.

A másik oldalon a védelem jobb oldala hibázott: egy távoli lövést ugyan még blokkolt a hazai Pončák, de a labda a tótmegyeri Krchohoz került, aki megszerezte a vezetést a vendégeknek. A hazaiaknak eltartott egy ideig, amíg a kapott gól után magukhoz tértek, de a félidő utolsó öt percében a hazaiak megrázták magukat és megfordították az állást. Először Kuba „Gyuri” tanár úr volt eredményes, majd pedig egy jó akció végén Thiago pontos lövése talált utat a kapuba.

A térfélcsere után folytatódott a somorjai fölény, több veszélyes próbálkozásokkal, melyek közül talán a legveszélytelenebből született gól: ismét Kuba tanár úr volt a „tettes”, aki 20 méterről lőtt az üresen tátongó vendégkapuba. Így annak ellenére, hogy még vagy fél tucat helyzetet dolgozott ki a hazai csapat, ez a gól is elég volt a győzelemhez.

A meccs egyik igazán jó híre még, hogy a brazilok érkezésével a mellőzöttek sorába jutó ifjú Pinte Attila, aki az előző hétvégén mesterhármast szerzett a Somorja „B”/Tejfalu csapatának meccsén (Somorja „B”/Tejfalu – Felsőpatony: 6-5) – újra lehetőséget kapott az első csapatban: fiatal játékost a 75. percben cserélték be.

Kontír Jozef, az STK Somorja edzője:
“Jól kezdtünk, de nem sikerült kihasználni az általunk kidolgozott helyzeteket. A vendégek gólja eléggé sokkolt minket, de nagyon örülök, hogy még az első félidőben sikerült megfordítanunk a találkozó állását. A második félidőben már jobban játszottunk, és megérdemelten szereztük meg a harmadik golunkat is. A fiúk jó teljesítményt nyújtottak, belementek a párharcokba, szívvel, lélekkel, néha egészen a görcsig hajtottak. Azt hiszem, hogy aki kilátogatott a Pomléba, az nem bánta meg, hiszen a gólokon kívül jó pár szép és veszélyes akciót dolgoztunk ki.”

STK Somorja – Tótmegyer 3:1 (2:1)
Gólok: 41 a 72. Kuba, 45. Thiago – 28. Krcho
Sárga: Medgyes, Krištan – Kružlík, Sendrei, Petrovič
Játékvezető: Valentová
Nézők: 250
STK Somorja: Hajdúch – Mida, Horváth, Pončák, Medgyes – Kassiano (83. Špánik), Krištan – Thiago (64. Mezovský), Michel (75. Pinte), Joao – Kuba.