Két vereséget követően győzelemmel fejezte be szereplését a Volvo Kupán a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely ezúttal sem játszott tudásához mérten, négy góllal azonban így is jobbnak bizonyult a szlovák együttesnél. A nap másik mérkőzésén az olasz válogatott valósággal kiütötte a spanyol csapatot, s ezzel megnyerték a Volvo Kupáért kiírt győri nemzetközi férfi vízilabdatornát.

Lendületesen kezdett a magyar válogatott, amely a szlovákok elleni mérkőzés első negyedében több gólt szerzett, mint az olaszok elleni összecsapás egész ideje alatt. Mégsem tudott meglépni a Benedek-legénység, ugyanis a Volvo Kupán először lehetőséghez jutó Bisztritsányi Dávid kapuját háromszor is bevette a szlovák válogatott. Az első nyolc perc után 5-3-ra vezettek a magyarok.

A második negyed első találatára több percig kellett várni, ami elsősorban a kapusok munkáját dicsérte. Bátori aztán centerből tovább növelte a magyarok előnyét, ám a vendégek azonnal válaszoltak (6-4). A végszó azonban a magyar válogatotté volt: Manhercz Krisztián szerzett gólt két másodperccel a nagyszünet előtt.

A harmadik negyedben ötgólosra nőtt a magyar előny (9-4), ennek ellenére Benedek csapata továbbra sem játszott jól.

Az utolsó játékrészben már 13-7-re is vezettek a magyarok, a szlovákok azonban szépíteni tudtak, így négy gólra olvadt a két csapat közti különbség.

Csak bízni tudunk abban, hogy a magyar válogatott a szebbik arcát mutatja a jövő héten kezdődő belgrádi vízilabda Európa-bajnokságon. Szükség is lesz rá, Benedekék ugyanis december 11-én, hétfőn a cseppet sem gyenge görögökkel kezdik az EB-et. Magyarország-Szlovákia 13-9 (5-3, 2-1, 3-3, 3-2).

A nap másik mérkőzésén Olaszország tíz góllal bizonyult jobbnak Spanyolországnál, s ezzel veretlenül nyerte meg a Volvo Kupáért kiírt győri nemzetközi férfi vízilabdatornát. Olaszország-Spanyolország 14-4 (4-1, 5-1, 3-1, 2-1).