SAMSUNG CAMERA PICTURES

Fölöttébb érdekes mérkőzésen szenvedtek vereséget a DOXXbet Liga alapszakaszának utolsó fordulójában a sereghajtó rimaszombati kék-fehérek.

A mérkőzés első félideje a hazaiak enyhe mezőnyfölényét hozta, mindkét csapat vezetett ugyan néhány akciót, de a kapuk nem igen forogtak veszélyben. A 26. percben aztán egy jobb oldali támadás végén megszerezték a vezetést a gömöriek: Almaskýhoz került a labda, aki pontosan adhatott középre, és az érkező Nemergut néhány méterről a hálóba fejelt (1:0).

Fordulás után mintha egy teljesen más hazai csapat lépett volna pályára, megváltozott a játék képe. A vendégek közel harminc percig a rimaszombatiak kapuja előtt játszottak, egymás után hagyták ki a jobbnál jobb helyzeteket, a hazaiak védelme pedig hibát hibára halmozott. Nem véletlen, hogy aztán jött az, ami ilyenkor szokott, a vendégek három perc alatt egyenlítettek (1:1), sőt megszerezték a vezetést is (1:2). A folytatásban aztán újra felébredtek a vendéglátók, kapujuk elé szögezték a vendégeket, s az egyik szöglet után kapusuk fejese csak centiméterekkel kerülte el a kassaiak kapuját. A hazaiak így maradtak az utolsó helyen a csoportban, és onnan várják a rájátszás mérkőzéseit a bennmaradásért.

Regionális rangadókkal kezdődött a közép-szlovákiai V. liga D csoportja: a hatodik helyen álló ajnácskőiek hazai pályán remiztek az ősszel listavezető tornaljaiakkal, míg a felediek három ponttal távoztak a sereghajtó sajószentkirályiak pályájáról.

A területi bajnokságban a hétvégi párharcok mérlege: három hazai és egy vendégsiker, valamint egy pontosztozkodás. A nagybalogiak Thuza Gábor 40. percben szerzett góljával tartották otthon a három pontot,  az osgyániak osztálykülönbséggel nyertek hazai pályán a gyenge napot kifogó kisrőceiek ellen, nem termett babér  a nemesradnótiaknak Jolsván. Pontosztozkodással végződött a sereghajtó sajógömöriek és a lubényiek erőpróbája.

DOXXbet Liga, keleti csoport, 22. forduló
Rimaszombati VSK – FC Lokomotíva Kassa 1:2 (1:0)
gólszerzők:
26. Nemergut – 74. Kolek, 77. Chmelo

Közép-szlovákiai, V. liga, D csoport, 14. forduló
FC 98 Ajnácskő – Tornalja 2:2 (1:2), g.: 40. Molnár, 82. Šťavina – 20. Rubint, 26. Juhász Csaba
Sajószentkirály – FK Feled 0:2 (0:0), g.: 47. Beláni, 70. Kókai

Rimaszombati területi bajnokságok, 1. osztály, 16. forduló
Sirk – Murány 1:3 (0:2), g.: 79. Sochor – 10. Faško, 26. Ganaj, 64 Fatľa
Jolsva – Nemesradnót 2:1 (2:0), g.: 4. Fandák, 39. Kováčik – 62. Váradi Zoltán
Nagybalog – Klenóc 1:0 (1:0), g.: 40. Thuza
Osgyán – Kisrőce 8:1 (5:1), g.: 9. Czene, 25. Vrábeľ, 30., 45. Fungáč, 33. Szabó, 79., 88. Juhász – 23. Čatloš
Sajógömör – Lubény 0:0