Fotó: Sárközi Tibor

A vajdasági Szabadka volt a helyszíne a háromnapos sport és baráti találkozónak, amelyre a rokkantak helyi sportklubja hívta meg az egészségkárosultak nagypakai és nagymegyeri szervezetét.

A Felvidékről érkező nagypakai és nagymegyeri csoportok az első napon a Szabadkához közeli Palics nevezetességeivel ismerkedtek meg, majd délután a szabadkai városházán fogadta őket a város alpolgármestere, Ľuben Christov. Ezt követően megtekintették a település további látnivalóit is.

Másnap négy sportágban versenyeztek a csoportok. A sportnapot Dragan Babic, a helyi szervezet elnöke nyitotta meg. Az asztalitenisz-versenyt a helyi sportcsarnokban játszották. Az „összecsapás” nagy élmény volt a résztvevők számára, hiszen a jugoszláv- és Európa bajnok Mészáros Béla és barátai ellen mérkőzhettek. Ezt követően a klubházban dartsban, lengőtekében és sakkban mérték össze tudásukat a versenyzők.

A nagymegyeri Károlyi László egy érmet, míg a nagypakai Andrássy Csaba és Sárközi Tibor két-két érmet szerzett. Este a közös vacsorán az egyesületek barátság-kupát adtak át egymásnak.