Laudate Dominum kórus (fotó: Ujlaki Ferenc)

Advent negyedik vasárnapján a Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájának megsegítésére adott koncertet Kassán a Laudate Dominum és az Egressy Béni Vegyeskar.

December 18-án adventi zenés áhítatra került sor a kassai református templomban. Közreműködött a helyi Laudate Dominum kórus és a szepsi Egressy Béni Vegyeskar. A koncert bevételét a Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájának ajánlották fel.

„Az énekkarunk úgy gondolta, hogy szeretne egy adventi koncerttel felkészülni és meghívni egy vendégénekkart is. A zenés áhítat perselypénzét pedig jótékonysági célra szerették volna felajánlani. Egyházmegyénk most éppen egy közös gyűjtést rendez a Rozsnyói Egyházközség Alapiskolájának részére, így hirdették meg a rendezvényt az iskola megsegítésére” –  tudtuk meg Orémus Zoltántól, az Abaúj-tornai Református Egyházmegye esperesétől.

Az iskola közösségi termének felújítására egyházmegyei gyűjtés folyik október 23-tól karácsonyig, melynek keretén belül Nagyszalánctól egészen Pelsőcig gyűjtenek a református gyülekezetek.

„Örültünk a gyűjtésnek és Isten gazdag áldását kérjük az egyházmegye gyülekezeteire” – nyilatkozta a Felvidék.ma-nak Nt. Buza Zsolt.

Egressy Béni Vegyeskar (fotó: Ujlaki Ferenc)

A kassai jótékonysági koncert egy áhítat keretébe volt behelyezve, amelyet Orémus Zoltán tartott. Először a kassai gyülekezet énekkara, a Laudate Dominum énekelt. Közben meggyújtották az adventi gyertyát. A műsort a gyerekek által előadott kultúrműsor is színesítette. A továbbiakban a vendégénekkar, a szepsi Egressy Béni Vegyeskar lépett fel. Az adventi énekek közben Szabó Magda könyvéből olvastak fel. A záróáldást, majd szeretetvendégséget megelőzően a Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájának igazgatója, Uličny Ibolya megköszönte a számukra szervezett alkalmat:

„Mint hideg víz a tikkadt embernek, olyan a messze földről kapott jó hír. Sokszor fáradt, kimerült emberként kétségbeesve keressük a frissítő, üdítő tiszta forrást, a reményt, az életben maradás reményét, a segítő kezet. S ahogy a tikkadt ember hideg vízre talált, úgy kaptuk mi is a jó hírt, s benne nemcsak az anyagi támogatás, segítség reményét, de mindenképpen erkölcsi támogatás és ragaszkodás hírét iskolánkhoz, a Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájához, mely huszadik tanévét kezdte az idén. Iskolánk iránt, amely húsz évvel ezelőtt tűzte ki célul, hogy olyan növendékeket nevel, akik tudják kiben és miért hisznek, akik tudják, ki, vagy hol van a Forrás, akik felismerik, mi az igazi érték.

Köszönöm és Isten áldását kérem ezen alkalom megálmodóira, akik gondolataikban, imáikban és szívükben hordozzák intézményünket. Köszönöm azoknak, akik ma szolgálatot vállalva énekükkel ajándékoztak meg, és köszönöm mindazoknak, akik jelenlétükkel fejezték ki ma támogatásukat. Isten előtt legyen kedves az ő áldozatuk. Köszönjük” – mondotta.