(Fotó: Buzitai Alapiskola)

Már egy jó ideje tart a kemény tél. Régen nem tapasztaltunk ennyi havat, ilyen hideget. A Buzitai Alapiskola diákjai és pedagógusai igazi örömként élik meg ezeket a napokat.

Iskolánk honlapján naponta jelennek meg újabb képriportok, rövid beszámolók egy–egy rendhagyó tornaóráról, napközis tevékenységről, ami a szabadban zajlik.

Ügyes gondnokainknak köszönhetően már a téli szünet első napjaitól egészen mostanáig gyönyörű, gondosan ápolt jégpálya várja a korcsolyázni vágyókat. Kicsik-nagyok egyaránt voltak már itt tornaórán. Szinte minden nap megtanul valaki korcsolyázni, hiszen kedvet kapva a többiektől, ő is korcsolyát kér a szülőktől.

(Fotó: Buzitai Alapiskola)

Január 13-án pedig „Esti korcsolyázást” tartottunk, amelyen közel százan élveztük ezt a gyönyörű időt és egymás társaságát. Finom tea, versenyek, tombolahúzás, szabad korcsolyázás, jégkorongmérkőzés várt a résztvevőkre.

Tegnap iskolánk legkisebbjei, az elsősök és másodikosok szánkózással töltötték a testnevelés órát. De építettünk már hóembert, vívtunk már hócsatát, s alig várjuk a sítanfolyamot, amelyre február 12-én indulunk.