Esős, hideg időben folytatódtak az alacsonyabb osztályú labdarúgó bajnokságok. A tornaljaiak, a losonciak, a felediek, a ragyolciak és az ajnácskőiek győzni tudtak, a rimaszombatiaknak csak döntetlenre futotta, míg a fülekiek kikaptak. Farkas Géza, Múčik Zsolt és Lukács Rajmund is a mesterhármasig jutott.

Az eneszkeiek elleni sima hazai győzelem után mindenki győzelmet várt a héthársiak (Lipany) ellen is Csányi Csaba védenceitől a meglehetősen nyirkos, esős időben megrendezett mérkőzésen a rájátszás 5. fordulójában. Ám a győzelem elmaradt, sőt az egy pontot is csak az utolsó pillanatban tudták a batyiak bebiztosítani.

Pedig a Prošovský–Vasilko, Petrán, Szekulics (46. Mazur), Morháč–Fajčík, Vargic, Lacsarak, Ľupták, Uličný (46. Kuridze)–Kelemen összetételű gárda egy teljes félidőn át emberelőnyben játszott, miután Špaček játékvezető a vendégek játékosát, Popovecet a második sárga lapja után leküldte a pályáról. Csányi Csaba kettős cserével próbálta felrázni a csapatát, de hiába játszott óriási mezőnyfölényben a rimaszombati csapat, csak egyenlítenie sikerült.

De az első félidőben is történt egy és más. A vendégek többször is veszélyeztettek az első negyedórában, s a 17. percben az üresen hagyott Miliutin egy jobb oldali beadás után megszerezte a vezetést a héthársiaknak. Három perc kellett csak az egyenlítéshez, Lacsarak tíz méterről bombázott Bartoš kapujába. A 37. percben már ismét vendégvezetést mutatott az eredményjelző tábla, miután Hirka, bár második próbálkozásra, de bevette Prošovský kapuját. Ha az eredményjelző táblán nem is, a pályán mégis előnybe kerültek a hazaiak, miután Popovecet a játékvezető kiállította. A második félidő a hazaiak meddő fölényének jegyében zajlott, hiába voltak helyzeteik, azok rendre kimaradtak. A 89. percben aztán egy baloldali szöglet után a hazaiak csapatkapitánya közelről a hálóba talált.

A rimaszombatiakra három idegenbeli mérkőzés vár (Poprád, Eneszke, Héthárs), majd május 27-én odahaza a poprádiak ellen zárják az idei második ligás évadot, s nagy valószínűséggel jövőre a III. ligában folytatják. Ahogy érdeklődésünkre Auxt Ferenc városi képviselő elmondta, nem sok értelmét látja, hogy légiósokba öljék a pénzt, inkább a saját nevelésű játékosokra kell a klubnak koncentrálnia, s talán a nézők száma is megnövekszik majd a regionális rangadók során, hiszen a környező településeken (Füleken, Feleden, Losoncon, Tornalján vagy Ajnácskőn) jelenleg többszöröse a nézőszám a rimaszombatiénak.

A táblázat állása:

1. Poprad 23 11   8   4    41:20   41
  2. Rimavská Sobota 23 4   5  14   18:37   17
  3. Lipany 23 4   4   15   19:47  16
  4. Haniska 23 2   6   15   25:62  12

A III. ligában a Brauneis–Vilhan, Cseri, Visics, Kovanics–Borato (90. Badinka), Husanik, Kamendy (80. Oláh), Pál (87. Telek)–Szavics, Szűcs összeállítású losonciak tíz perc alatt elintézték a námesztóiakat, így folytatták győzelmi sorozatukat. A 4. percben Pál szerezte meg a vezetést, majd a 10. percben Visics is bevette Lesnovsky kapuját, s ennyi elég is volt a második helyen álló vendégek legyőzéséhez. A losonciak szépen araszolgatnak felfelé a tabellán, már a hatodik helyen állnak.

Hatpontos meccsre utaztak a fülekiek ahhoz az Újbányához, amely egy hete odahaza 4:1 arányban kikapott a losonciaktól. Piszár József legénysége megint helyzetek sorát hagyta ki, sőt a 4. percben Visics még tizenegyesből sem tudta bevenni a hazaiak kapuját. A fülekiek naggyá tették Pavol kapust, s ahogy ilyenkor lenni szokott, jött a feketeleves, a 70. percben egy tizenhatoson belüli szabálytalanság után Jaroščiak bíró második sárgája után Botost kiállította, s a megítélt büntetőt Fereje értékesítette. A fülekiek képtelenek voltak válaszolni, így az újbányaiak ismét hárompontos előnyt szereztek a fülekiekkel szemben a táblázaton.

Május 7-én, vasárnap 16.30 órától a losonciak Nagyselmecre utaznak, míg a fülekiek a Zsarnóca csapatát fogadják.

16. Stráža                               visszalépett

A IV. ligában a Juhász R.– Pipíška, Drnaj, D. Duczman, T. Duczman–Valaszkay, Juhász Cs., Farkas, Balog–Betík, Kováč (Csere: Miglavic, Molnár, Halász) összeállításban felálló újonc tornaljaiak a táblázaton előttük álló rakolciakat fogadták, s az első félidőben nem esett gól a mérkőzésen. A második félidőben aztán beindult a hazai gőzhenger, s Farkas Géza háromszor is bevette Koválik kapuját. Molnár is betalált, igaz a saját kapujába, de ez már csak szépségtapasz volt a vendégek részére. A tornaljaiak győzelmükkel pontszámban beérték a rakolcaiakat, s már a negyedik helyen tanyáznak.

Az óváriak a Hriňová otthonába látogattak, ahol a hazaiak Marcinek révén az első félidőben megszerezték a vezetést. A 69. percben egy durva szabálytalanság után a herencsvölgyiek játékosa, Miklian a kiállítás sorsára jutott, de ez a pályán egyáltalán nem látszott meg, ugyanis a hazaiak még kétszer betaláltak Národa kapujába, így a vendégek továbbra is az utolsó helyen szerénykednek. Az ipolynyékiek mérkőzése elmaradt.

A hétvégén a tornaljaiak éppen az óváriak otthonába látogatnak, míg az ipolynyékiek a Badín csapatát fogadják.

14. Olvár                                    19     3  5  11  20:47  14

Az V. ligában a táblázat két utolsó helyezettje, a murányi és a nagybalogi csapat ismét a pofozógép szerepét kapta, a murányiakat a Máté–Szabó, Bial, Domík, Kökény–Mihályi, Pinter, Andráši, Múčik–Árvay, Šťavina (Csere: Nagy, Kókai, Lakatoš) összetételben játszó felediek ütötték ki 7:1, míg a nagybalogiakat a tiszolciak 8:1 arányban. Ráadásul a nagybalogiak otthon léptek pályára. Feleden nem sok vizet zavartak a gyengécske murányiak, Hrbál kapuját Múčik három, Mihályi két, míg Bial és Kókai egy-egy alkalommal vette be.

Nagyon értékes győzelmet arattak a remek sorozatot produkáló Csábon az ajnácskőiek (Varga–Trizna, Bálint, Kalmár, Šťavina–Nagy, Molnár, Illés, Kovács–Gáspár, Básti), hiszen a mérkőzés előtt a csábiak négy ponttal előzték meg őket. Az ajnácskőiek a 38. percben Kovács Róbert góljával szereztek vezetést, majd az 58. percben Bálint Rajmund megduplázta a vendégek előnyét. A ragyolciak az alsósztregovaiakat látták vendégül, s Balász két góljával az első félidőben eldöntötték a mérkőzést.

Május 7-én, vasárnap a felediek a divényiek, a ragyolciak a rimakokavaiak, a csábiak a nyustyaiak otthonába látogatnak, míg az ajnácskőiek a Nagybalog csapatát fogadják.

14. Veľký Blh                           19    1  2  16  14:68    5

Az NB3-as salgótarjániak a velük azonos pontszámmal álló tiszaújvárosiakat fogadták, s a mérkőzés 16. percében a vendégek szerezték meg a vezetést. Ezt követően viszont már csak a hazaiak találtak a kapuba, Lukács Rajmund ráadásul háromszor, s mivel Sulcz is bevette Tóth kapuját, Bari Jenő csapata 4:1 arányú győzelmet aratott, s ezzel a táblázaton a 10. helyet foglalja el.

Az STC csapata május 7-én, vasárnap 11.00 órától az újpestiek fakócsapatához látogat.