Fotó: Szalai Erika/Felvidék.ma

„A mai nappal Stubendek László polgármester közölte, hogy visszahív alpolgármesteri tisztségemből” – áll Knirs Imre, volt komáromi alpolgármester nyilatkozatában, amelyet ma este tett közzé a közösségi hálón.

Knirs Imrét (aki az Egy Jobb Komáromért Polgári Társulás elnöke is egyben) három évvel ezelőtt Stubendek László nevezte ki helyettesének, Keszegh Béla alpolgármester mellett. 2014 decemberében tették le hivatali esküjüket a Tiszti pavilon dísztermében, ahol első alakuló ülését is tartotta a testület. Ekkor még úgy fogalmazott a polgármester, hogy közös céljuk Komárom sikere, „ezért azt várom el a képviselőktől, hogy emelkedjenek felül a pártpolitikai szempontokon”. Knirs Imre függetlenként került be a komáromi testületbe, majd később belépett a Magyar Közösség Pártja helyi szervezetébe, és MKP színekben mérettette meg magát november 4-én a megyei választásokon.

„Polgármester úrral régóta ismerjük egymást, hiszen az előző két helyhatósági választáson közösen indultunk, munkálkodtunk egy csapatban, hogy ő városunk polgármestere lehessen. Mint polgármester és alpolgármester évekig sikeresen és hatékonyan tudtunk együtt dolgozni, mindig kritikusan és objektíven meg tudtuk beszélni a közös dolgainkat“ – folytatja nyilatkozatát Knirs, majd utalást tesz arra, hogy egyik képviselőtársa, Andruskó Imre (a Most-Híd frakciójának képviselője) egy augusztusi facebook bejegyzésében forró őszt jósolt a komáromi képviselő-testületben: konkrétan felvetette, hogy Stubendek László polgármester visszahívná egyik alpolgármesterét. Ekkor még név nélkül, de már akkor sokan tudni vélték, hogy Knirs Imréről van szó, aki mai bejegyzésében azt írja, a polgármester „érdeklődésemre többször is cáfolta ezeket a terveket”.

A legutóbbi, múlt heti testületi ülés pedig igazán érdekes dolgot hozott: Horváth Attila képviselő megkérdezte, igazak-e azon hírek, mely szerint a polgármester és a két alpolgármester „elit hármasában“ komoly nézeteltérések vannak és ezek személyi változásokhoz is vezethetnek-e. Erre Stubendek László válaszában úgy fogalmazott, gondolkodik rajta, hogy a jövőben egy alpolgármesterrel vezetné a várost – érvelése szerint ez költséghatékonyabb lenne.

„Ma pedig minden előjel nélkül a vezetőségi ülésen bejelentette a visszahívásomat, éppen ezért értetlenül állok a történtek előtt, hiszen mindig is úgy gondoltam, hogy közösen, együtt, a városunkért dolgozunk” – olvasható Knirs Imre mai nyilatkozatában, aki hozzáteszi: „Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy milyen érdekek, történések húzódhatnak a háttérben” – írja továbbá. Majd hozzáteszi, hogy a Klapka-téri volt rendelőintézet (poliklinika) fejlesztése már előrehaladott állapotban van, és utalt a megyei választások eredményeire is (Knirs Imre 19 „karikával” maradt alul Stubendek Lászlótól, azaz ennyin múlott, hogy a megyei testületbe nem jutott be).

A volt alpolgármester nyilvános bejegyzésében megköszöni a töretlen és növekvő polgári támogatást, amelyet tapasztalt az elmúlt években. „Úgy érzem a belém vetett bizalom miatt, hogy nem csak a városomnak, hanem a régiómnak is felelősséggel tartozom, és a leváltásom ténye nem tántorít el attól, hogy a jövőben is szeretett városomért és térségéért tevékenykedjek“ – fejezi be.

Még a múlt heti testületi ülés után kerestük Stubendek László polgármestert, aki akkor még nem kívánta nevén nevezni, melyik helyettesétől venne búcsút. Azt viszont megkérdeztük, kell-e különösebb indoklás helyettese visszahívására. „Nem kell, az alpolgármestereket a polgármester nevezi ki és hívja vissza“– tudtuk meg.