Fotó: Gecse Attila (a képek a Rimaszombat – Rózsahegy B mérkőzésen készültek)

Finoman szólva sem remekeltek régiós csapataink a hétvégi fordulóban, mindössze a tornaljaiak, az óváriak és a felediek tudtak győzni. A fülekieket pontszámban beérték a zólyomiak, s az utolsó három bajnokijukon mindössze két döntetlenre futotta. A Szlovák Kupában viszont sikerült továbbjutniuk a mezőköziek (Medzibrod) otthonában.

Hiába támadott jóval többet a füleki FTC (Tojagics–Cvetkovics, Telek, Fajd, Rubint /78. Kurunci/–L. Knyiezsevics, Hrnčiar /90. Farkas/, Urbancsok, S. Knyiezsevics /90. Genský/–Strnisa, Kelemen /83. Lazsík/) a zsarnócaiak (Žarnovica) ellen, az 550 nézőnek azzal is meg kellett elégednie, hogy a vendégek vezető góljára az 53. percben S. Knyiezsevicsnek sikerült válaszolnia. A hazaiak ráadásul hat sárgát is begyűjtöttek a mérkőzésen. Ennél sokkal jobban sikerült a kupamérkőzésük a 3. fordulóban, ahol a IV. ligás mezőköziek otthonában a némileg tartalékos összeállításban pályára lépő FTC (Kolpaský–Cvetkovics, Kurunci, Rubint /54. Ibos/, Fajd–Urbancsok, Genský /62. Farkas/, S. Knyiezsevics, Kovanics /46. Telek/–Strnisa, Kelemen) Kelemen Gergő mesterhármasával vetett véget a mezőköziek kupaálmainak.

Fotó: Gecse Attila (a képek a Rimaszombat–Rózsahegy B mérkőzésen készültek)

A rimaszombati MŠK (Tatár–Szekulics, Lupták, Szpaszojevics /51. Kočiš/, Fajčík /82. Kuridze/–Jass, Václavik, Kalmár, Kocsijasevics–Jankovics, Vasilko) 270 néző előtt fogadta a rózsahegyi juniorokat, s amíg a fülekieknek két hete szerencséjük volt, Anton Jánoš együttese a második félidő elején Jass találatával még megszerezte a vezetést, de öt perccel később Kalmár tizenhatoson belüli megmozdulását kiállítással és tizenegyessel büntette Oružinský játékvezető, s a büntetőt az egykor Rimaszombatban is megfordult Almaský értékesítette. Ezt követően Bobček két góljával a kegyelemdöfést is bevitte a rimaszombatiaknak (1:3).

A losonci Novohrad (Grujicsics–Vilhan /84. Dedinský/, Jankovics, Pipíška, Visics–Majkút, Tannhauser, Berky /74. Mészáros/, Mazur /84. Hajduk/–Rác /68. Torbica/, Beľa) gárdája Námesztóra látogatott, de sok vizet nem zavart, s a három kapott gól mellé még a csereként beállt Torbica is a kiállítás sorsára jutott.

A 17 pontos fülekieket pontszámban már beérte a zólyomi együttes, de jobb gólarányuknak köszönhetően még a nógrádiak vezetik a tabellát. Mind a rimaszombatiak, mind a losonciak alaposan visszaestek a tabellán, a rimaszombatiak 14 ponttal a hatodik, míg a losonciak 13 ponttal a hetedik helyen állnak.

A hetedik fordulóban szeptember 15-én szombaton a rimaszombatiak Turócszentmártonra utaznak, míg a losonciak a karásznóiakat fogadják, s mindkét mérkőzés 15 órakor kezdődik. Másnap a fülekiek a liptóselmeciek (Liptovská Štiavnica) otthonában próbálnak pontot szerezni.

A IV. liga 5. fordulójában a tótgyarmatiak az újonc fehérkútiak (Príbelce) otthonába látogattak, s már az első percben hátrányba kerültek. Ez is maradt a végeredmény. Ugyancsak 1:0-s eredmény állt a táblán Tornalján is, ahol a hazaiak 200 néző előtt a 64. percben Duczman Tamás találatával tudták legyőzni a tótpelsőcieket (Pliešovce). A tornaljaiak győzelmükkel feljöttek a 7. helyre, s csak rosszabb gólkülönbségük szorítja őket a szintén 10-10 pontos fehérkútiak és a tótpelsőciek mögé. A tótgyarmatiak 4 ponttal a 11. helyen szerénykednek.

A 7. fordulóban a tornaljaiak már szombaton a második helyezett rakolciak (Rakytovce) otthonába látogatnak, míg másnap a tótgyarmatiak odahaza fogadják a herencsvölgyiek (Hriňová) alakulatát.

Az V. ligában mind a csábiak, mind az ipolynyékiek odahaza kaptak ki, előbbiek a nagykürtösiektől (0:2), míg az utóbbiak a felediektől (0:3). A csábiak ráadásul meg is fogyatkoztak, mivel Žingort a játékvezető kiállította. A felediek góljait Uličný, Kudlík és Barta szerezték. Az óváriak a szklabonyaiakat fogadták, s Régi, Rácz és Buriš góljaival 3:1 arányban győztek, igaz egy félidőt a vendégek emberhátrányban játszottak.

Alaposan leszerepelt az éllovas ragyolci, valamint az ajnácskői és az újonc osgyáni csapat, a ragyolciak a szerény képességű nagyrőceiek otthonában kaptak egy négyest (1:4), Bari Jenő az utolsó percben tizenegyesből mentette meg a vendégek becsületét; az ajnácskőiek Múčik révén még egyenlítettek Nyustyán, hogy Tavarský két góljával villámgyorsan lerendezze az összecsapást (3:1), míg az osgyániak egy sima hatost kaptak Málnapatakon (Málinec).

Hat forduló után az óváriak 14 ponttal vezetnek a 13 pontos terbelédiek és a 12 pontos málnapataiak előtt. A ragyolciak 11 ponttal a negyedik helyen állnak, az ipolynyékiek tíz ponttal a hatodikok, míg az ajnácskőiek 9 ponttal a hetedikek. Ugyancsak 9 pontjuk van a mögöttük álló feledieknek is. A csábiak négy ponttal csak a tizenkettedikek, s a mezőny egyedüli csapataként az osgyániak még nem szereztek pontot.

A hetedik fordulóban 15-én, szombaton a csábiak Szklabonyára utaznak, az osgyániak pedig a pontszerzés reményében a nyustyaiakat fogadják. Másnap a felediek az óváriakat, az ajnácskőiek a nagyrőceieket, a ragyolciak a terbelédi Santrio Láza csapatát fogadják 15 órától, míg az ipolynyékiek az újonc szinóbányaiak otthonába látogatnak.