Hajrá DAC (Fotó: Hideghéthy/Felvidek.ma)

A három pont teljesen megérdemelten került a DAC-hoz, és ha kicsivel jobban koncentrálnak, sokkal nagyobb gólarányú győzelmet is arathattak volna.

Hat nap alatt a harmadik tétmérkőzésére készült fel a csapat. Szenicén ismét a kezdőben találta magát az egymeccses eltiltását letöltő Bayo. Peter Hyballa pedig ezúttal is a tőle megszokott 4-3-3-as játékrendszert alkalmazta. Kalmár jól adogatta a labdákat, Davis sorra lőtte be balról a centereket, elöl pedig mindig volt valaki, aki megkapta, de a befejezés mégsem volt tökéletes.

A 8. percben Davis kiváló szögből végezhetett el egy szabadrúgást, ám azt a sorfalba lőtte. Utána Huk robbant be Kalmár jól beívelt saroklövésére, csupán kevéssel fejelt fölé. Majd jött egy kényszerű csere: Koštrna egy ütközést követően ugyan még visszakérte magát a pályára, de aztán mégsem tudta folytatni a játékot. Hyballa ekkor kénytelen volt átszervezni a hátsó alakzatot. A térdsérülést szenvedő Koštrna helyére Vida Mátét vezényelte, Vida posztján pedig Bednár lépett be a játékba. A 19. percben Tabordának a gólvonalon kellett megfognia Vida Kristopher gólba tartó lövését. Az előkészítésnél ismét Kalmár jeleskedett.

Az erdőháti csapat kontratámadásokra rendezkedett be, és egy ilyen akció után kis híján meg is szerezték a vezetést. Deretti bombázott fölé egy olyan labdát, amelyet az utánpótlás csapatoknál sem illik kihagyni. A következő pillanatban Vida Máté tette Bayo fejére a labdát. Csak gól nem lett ebből sem, mert a felsőléc „közbeszólt”, a lepattanót pedig Divković küldte mellé félfordulatból. Kalmár továbbra is remek labdákkal tömte a társait, ám a csapat nem volt eléggé koncentrált a befejezésnél, így az első 45 perc nem hozott gólt.

Térfélcserét követően szinte ugyanott folytatódott a játék, ahol abbamaradt. A csallóközi csapatot 388 sárga-kék szurkoló buzdította szakadatlanul, és tapsolt, amint helyzetbe került. Erre pedig elég gyakran volt példa a folytatásban is. Kalmár elemében volt, szinte már nem tudta, kit hozzon játékba, ki lesz az, aki végül belövi a várt gólt. Aztán ő maga lett az, aki elsőként feliratkozott a góllövőlistára, mégpedig egy tizenegyes után. Nirennold akasztotta el a büntetőterületen belül Vida Kristophert, a jogosan megítélt tizenegyest pedig Kalmár a bal alsóba lőtte – 0:1.

Közvetlenül a középkezdés után Divković növelhette volna azonnal az előnyt, de Tabodra ezúttal fogta a labdát. A DAC irányítása alatt tartotta a játékot, a hazaiak azonban szinte a semmiből egalizáltak. A 61. percben Davis a középpályán csúnyán elpasszolta magát, Zezinho ebből azonnal indított, az akció végén pedig egy szerencsés gólnak örülhettek a hazaiak: Deretti közelről kanalazta Jedlička háta mögé a labdát – 1:1.

Miután a játékvezető másodszor is büntetőt ítélt a DAC javára, a 67. percben Bayót fogta közre két védő, a támadó pedig a földön találta magát, és már szólt is a síp, sőt villant a piros, Ochotnický ugyanis a második sárgát is kiosztotta Nirennoldnak, aki idő előtt befejezte a játékot.

A mészpontra ezúttal Vida Kristopher tette le a labdát, de Tabodra kivédte a lövését. Kalmár elnyűhetetlenül próbálkozott, csípős lövése azonban húsz centivel fölé szállt. Majd jött a következő Bayo fejes, a csereként pályára lépő Tretyakov beadásából, sajnos ez is fölé. Végül aztán csak megtörtént, aminek meg kellett történnie. Az ugyancsak a kispadról beugró Pačinda a 85. percben kiváló ütemben indította a jobb szélre kihúzódó Vida Mátét, aki ezúttal laposan tette be a labdát a gyorsvonatként berobbanó druszájának, Vida Kristophernek, és ezúttal nem hibázott – 1:2. A hajrá sem volt izgalomtól mentes, de az állás már nem változott, a bírói hármas sípszó után a megérdemelt győzelmet a csallóközi csapat zsebelte be.

DAC: Jedlička – Davis, Huk, Šatka, Koštrna (21. Bednár) – Vida M., Herc (80. Pačinda), Kalmár – Vida K., Divković (71.Tretyakov), Bayo

Szenice: Taborda – Krč, Kotula, Nirennold – Asmah, Petshi, Zezinho, Kučera (71. Kováč), Deretti (84. Cuadros) – Castañeda, Azankpo (75. Klapan)