Gólöröm (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A Fortuna liga 12. fordulójában az FC DAC hazai pályán, a MOL Arénában fogadta  Zólyombrézó csapatát, melyet szoros és fordulatos mérkőzésen győzött le 3:2 arányban, október 20-án este.

A DAC szurkolói remek hangulatban, nagy várakozással fogadták pályára lépő csapatukat. A megtelt aréna sárga-kék zászlókat magasba emelő nézőserege, akik több mint 7500-an voltak, a kötelező ceremóniákat lelkesen énekelték végig.

Az örömre nem is kellett sokáig várni! Bayo már a 4. percben befejelte Kuciak hálójába a labdát. A hazai támadósor nagy kedvvel futballozott. Bayo többször megindult, a kapura törést azonban ilyenkor a partvonalon álló bíró lesnek ítélte. A 12. percben Kalmár egy ilyen megindulásból találta telibe a kapufát.

Derzsi György énekel (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

S, hogy ne legyen egyoldalú a mérkőzés, a 13. percben szinte a semmiből egyenlített ki Obročník egy szögletrúgásból. Eddig a pályán szinte alig érzékelhető vasgyáriak egyre nagyobb ellenállást fejtettek ki. A dunaszerdahelyi DAC azonban mit sem veszített lendületéből. Ám a támadókedv nem volt elég. Hazai pályán a 21. percben hátrányba kerültek a sárga-kékek. Ekkor az eredmény FC DAC- Zólyombrézó 1:2 volt.

Vida Kristopher előtt nyílt lehetőség a szépítésre, szintén fejelésből, ám a kapus hárítani tudott. A vasgyáriak nagyon erős védőfallal álltak be a 16-os és az ötméteres vonal közé. Egy-egy előreívelt labdával, a gyorsaságot kihasználva próbált egyenlíteni a hazai csapat. A 39. percben Kalmár lába sült el, de mellément. A nagy lehetőséget a szurkolók a B-középben hangorkánnal jutalmazták.

Peter Hyballa a kispadon (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A második félidő első perceiben tovább növelhette volna előnyét a vendég vasgyári együttes, de egy pontrúgáshoz jutott a DAC a 16-os vonal közepén. A dunaszerdahelyiek a helyzetet a Šatka – Bayo összjátékból használták ki és ezzel a találattal kiegyenlítettek. Ismét zúgott a MOL Aréna! Zengett a biztatás, a szólt az ének, s a hátralévő 30 percben csak egy győztes találat hiányzott az igazi örömhöz. Kalmárban benne is volt a lehetőség, egy-egy villanásával kiváló formát mutatott. Bayonak is adódtak a vezetés megszerzéséhez szükséges lehetőségei, viszont a szerencse nem kedvezett neki.

A szerencse forgandó, s bár a gólszerzésben nem állt mellettük, a következő percben mégis velük volt. Hiszen a fehér mezes vasgyáriak is fölé- és mellélőtték a labdákat.
A B–közép elhatározta, beszurkolják az utolsó nyolc percben a nyertes találatot a hálóba. Felállították az aréna közönségét, mindenki tapsolt és megtörtént! Kalmár Zsolt a 85. percben bebombázta a vezetést jelentő gólt. Hitték is, meg nem is, de varázslat történt ezekben a percekben Dunaszerdahelyen. Fergeteges hangulatban teltek el a hátralévő percek. Mindenki örült, aki részese volt az élménynek!

Meccs utáni öröm (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Szoros mérkőzést nyert meg a dunaszerdahelyi DAC és így további három ponttal biztosította előkelő helyét a szlovák bajnokság élvonalában.

FC DAC: Jedlička, Vida M., Šatka, Huk, Davis, Herc, Kalmár, Špiriak (Tretyakov), Divković, Bayo, Vida K.