Gecse Attila illusztrációs felvétele

Amíg a losonciak két hete legyőzték a fülekieket, a rimaszombatiak ellen már nem jött össze a bravúr, Anton János legénysége sima hármassal dobta meg Tóth Csaba védenceit. A fülekiek a Szlovák Kupában tisztességesen helyt álltak a liptószentmiklósiak ellen, Veszelén viszont kikaptak. Súlyos vereséget szenvedtek a tornaljaiak, az osgyániak és a felediek, míg az ajnácskőiek odahaza kaptak ki az utolsó előtti szklabonyaiaktól. Mivel az óváriak simán győztek, átvették a vezetést az V. ligában a pontokat veszítő terbelédiektől.

A III. ligás fülekiekre két mérkőzés is várt a múlt héten, előbb a Szlovák Kupa ötödik fordulójában a II. ligás liptószentmiklósiakat fogadták, akik a 2. fordulóban az V. ligás feledieket ütötték el a továbbjutástól, majd Veszelére (Oravské Veselé) utaztak a bajnokság 11. fordulójában. A liptóiak elleni mérkőzés a ragyogó napsütéses időben gyors füleki (Tojagics Telek, Cvetkovics /46. Kurunci/, Rubint, FajdL. Kniezsevics (61. Ibos), Hrnčiar, Urbancsok, KovanicsStrnisa, Kelemen) góllal kezdődött, Kovanics már a második percben bevette Mikušiak kapuját. A tapasztaltabb vendégek aztán Andrics duplájával és Staš találatával megfordították a mérkőzés állását. A fülekiek iparkodtak, s Kelemen visszahozta a füleki reményeket, de az utolsó pillanatokban Andrics harmadszor is betalált, bebiztosítva a vendégek győzelmét és továbbjutását. A fülekiek így is messze a legtovább jutottak a régió csapatai közül.

A bajnokság 11. fordulójában Veszelén viszont már sikerélmény se jutott Vízkeleti János legénységének (Tojagič–Telek, Kurunci, Ibos /67. Lazsík/, Rubint–Fajd /79. Genský/, Hrnčiar, Kovanič, Urbancsok /82. Farkas/–Strnisa, Kelemen), gólnélküli félidő után a második játékrészben a hazaiak felőrölték a vendégek ellenállását, s 2:0 arányban győztek, letaszítva ezzel a fülekieket a dobogóról.

A forduló regionális rangadóját Losoncon játszották, ahol ugyan csak 400 néző volt kíváncsi a rimaszombatiakra (előzőleg a fülekiek ellen 1 150 néző jött össze), s a hazaiak (Grujicsics– Berky, Pipíška, Jankovics, Rác–Trajkovszki, Tannhauser /67. Mészáros/, Visics, Mazur–Beľa, Majkút) is csak árnyékai voltak múltkori önmaguknak, s végül sima, 3:0 arányú vereséget szenvedtek a Šága–Szekulics, Lupták, Szpaszojevics, Fajčík /88. Kočiš/–Jass, Kalmár, Kocsijasevics, Kováč /86. Václavik/–Jankovics, Vasilko összeállításban felálló MŠK-tól. A vendégek góljait Jass, Szekulics és Fajčík szerezték. A rimaszombatiak ezzel már 29 pontosak, s csak rosszabb gólaránnyal szorulnak a második helyre a rózsahegyi fakó mögött. Őket két 26 pontos csapat követi, a liptóújváriak (Liptovský Hrádok) és az füleki FTC. A losonciak 19 ponttal a kilencedik helyen várják a 12. fordulót.

Szeptember 20-án, szombaton 14.00 órától a rimaszombatiak a karásznóiakat (Krásno nad Kysucou) fogadják, míg a losonciak Zólyomba utaznak. Másnap a fülekiek ismét idegenben, ezúttal Námesztón folytatják.

A IV. ligában a tótgyarmatiak egyre inkább magukra találnak, s a riasztóan rossz kezdés után már gyűjtögetik a pontjaikat, ezúttal a tavalyi bajnok mezőköziek (Medzibrod) kaptak egy sima négyest. Marián Berec kezdte a gólgyártást, aki mindjárt kettővel köszönt be, majd Nilaš és Lavrík is bevette Petrík kapuját. Ezúttal sem remekelt viszont az idén mélyen a lehetőségei alatt teljesítő tornaljai alakulat, akik Erdőbádonyban (Badín) kapott egy hatost. A tótgyarmatiak már a hatodik helyen állnak 17 ponttal, míg a tornaljaiak 11 szerzett pontjukkal a 11. helyre csúsztak vissza. A 10. fordulóban szerezte meg első pontját a tiszolci csapat, amely most az újbányaiak otthonában az első győzelmét is begyűjtötte, így a két csapat helyet cserélt a táblázaton.

A 12. fordulóban a tornaljaiak az immár utolsó újbányaiakat fogadják, míg a tótgyarmatiak a tótpelsőciekhez (Pliešovce) látogatnak.

Az V. ligában Osgyánban a pontnélküli hazaiak az óváriakat fogadták, s a két csapat közötti hatalmas különbség a pályán is megmutatkozott, s ugyan a hazaiak két gólt is szereztek (az egyiket a vendégek játékosa, Dobra jóvoltából), a második oldalon az óváriak tetszés szerint lőtték a góljaikat, s bár Golian még tizenegyest is hibázott, meg sem álltak tíz találatig (a csapat gólvágója, Mác hat találatig, míg Golian háromig jutott, ahogy egy alkalommal Da Silva is betalált). A csábiak ezúttal sem remekeltek, 1:0 arányban kaptak ki Szinóbányán, a szklabonyai alakulat viszont hatalmas meglepetésre mindhárom pontot elvitte Ajnácskőről. A vendégek már az 5. percben meglepték a hazaiakat, akik Trizna Csaba öngóljával még növelték is a vendégek előnyét. A hazaiak csak az utolsó pillanatokban tudtak szépíteni Šťavina góljával, de ez még egypontot sem ért.

Az utóbbi fordulókban remeklő felediek Ragyolcra látogattak, ahol a falunapi mérkőzésen a hazaiak játékos-edzője, Rapi Zsolt gyorsan elvette a vendégek kedvét a mérkőzéstől, a 12. percben már két gól állt a neve mellett, s pár perc múlva egy sárga lap is. A félidő hajrájában Bari Jenő megszerezte a hazaiak harmadik gólját is, s bár Uličný a félidő hajrájában szépített, a második félidőben Horváth, Botos és Radics is a bevették Szilárdi kapuját, így a mérkőzés nem várt, 6:1 arányú kiütéses ragyolci győzelemmel zárult. Az ipolynyékiek a nagykürtösiekhez látogattak, s Levický 27. percben szerzett góljával egészen a 80. percig vezettek, de a hazaiaknak sikerült az egyenlítés.

Mivel az éllovas terbelédi Santrio Láza csak gólnélküli döntetlent ért el a málnapatakiak (Málinec) otthonában, az óváriak jobb gólarányuknak köszönhetően 25 ponttal átvették a vezetést a terbelédiek és a 23 pontos málnapatakiak előtt. A felediek 21 ponttal az ötödik, az ipolynyékiek 20 ponttal a hatodik, a ragyolciak 19 ponttal a hetedik, míg az idén igen mérsékelten szereplő ajnácskőiek 15 ponttal a nyolcadik helyen állnak. A csábiak 8 ponttal csak a 12. helyen találhatók, míg a sort a továbbra pontképtelen osgyáni csapat zárja, akik 5 lőtt gól mellett már 52 találatot inkasszáltak.

A 12. fordulóban már 20-án, szombaton a ragyolciak Szinóbányán próbálnak szerencsét, míg a forduló regionális rangadóját Feleden játsszák, ahová az idei szezonban nem remeklő ajnácskőiek látogatnak. A csábiak a nagyrőceieket, az ipolynyékiek a málnapatakiakat, az óváriak pedig a nagykürtösieket fogadják, míg az osgyániak pedig Szklabonyára látogatnak..