Fotó: Hideghéthy

A Fortuna liga 8. fordulójában Vida Kristopher góljával szerezte meg a három pontot csallóközi gárda, így folytatva a már három mérkőzésen át tartó győzelmi sorozatát. Az első félidőben a sárga-kékek domináltak játékban, a Szenice főleg az ellentámadásokra épített.

A vendégek két gólhelyzetet is kialakítottak, a 19. percben Fábry lőtt a kapu mellé közelről, majd a 23. percben Vida Kristopher beadását Beskorovainyi küldte a kapura, de a hazaiak kapusa a helyén volt. A félidő gól nélküli döntetlennel zárult.

A második félidőre támadóbb szellemben lépett a pályára a hazai gárda, viszont a vezetést a vendégek szerezhették volna meg Vida Krisztopher lövése után a 47. percben, melyet azonban a hazaiak hálóőre védett. A másik oldalon Beskorovainyi hibáját Castaneda használhatta volna ki, de Jedlička a helyén volt. Az 53. percben hazai labdavesztés után Vida Krisztopher 20-22 méterről a jobb felsőbe bombázott, Szenice – DAC 0:1.

A harcias mérkőzés, mely főleg a középpályán folyt, nem hozott több gólt, a három pont Csallóközbe tért haza.

Hyballa értékelésben először Kalmár Zsolt kisfiához gratulált. Megjegyezte, hogy csapata helyenként buta hibákat vétett, a visszajátszásokat másképp kellett volna megoldaniuk. Ramirez néha elhagyta a saját pozícióját, és olyan helyén is feltűnt a pályának, ahol nem kellett volna. Aztán jött Vida Kristopher álomgólja, amely leginkább ahhoz volt hasonló, mint amit az Atromitosznak rúgott. Kiemelte azt is, hogy Jedlička mögött a háló először maradt érintetlen, a hátvédsor, Kružliak, Beskorovainyi és Oravec is nagyon jól játszott.
Jövő héten a DAC a Rózsahegy csapatát fogadja 17 órai kezdettel a MOL Arénában.

Senice: Vorel – Favaro Amaral, Dias, Didiba – de Assis, Klapan, L. Ramirez (46. Baumgartner), El Moudane, Totka – Castaneda, Sulley (77. Akinyoola)
DAC: Jedlička – Koštrna, Kružliak, Beskorovainyi, Davis – Oravec – Rodolfo (62. Divkovič), A. Fábry (86. Taiwo) , M. Vida – K. Vida, Ramírez.