Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma

A magyar férfi vízilabda-válogatott kapott gól nélkül 0-26 arányban múlta felül Málta válogatottját. Magyarország a C-csoport csoportgyőzteseként egyenes ágon jutott a legjobb 8 közé a 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokságon. A mérkőzés egyik kulcsembere a 100%-os teljesítménnyel védő Nagy Viktor volt.

A férfiak mezőnyének utolsó csoportkörében magyar részről csak egyetlen kérdés maradt. Vajon Magyarországnak sikerül e-megelőzni az azonos pontszám ellenére jobb gólaránnyal rendelkező Spanyolországot az utolsó csoportkörben? A tegnapi mérkőzések előtt a spanyolok mindössze 2 góllal álltak a magyar csapat előtt. Ezt az előnyt a törökök felett aratott 7-24 arányú győzelemmel a nap első mérkőzésén 19 gólos különbségre tornázták fel. A magyar játékosok számára tehát az volt a feladat, hogy a sereghajtó Málta ellen minimum 20 gólos győzelmet arassanak.

A mérkőzés papírforma szerint indult. A magyar csapat a ráúszásnál megszerezte az első támadás jogát, amit góllá is váltott. Ezután percenként jöttek a találatok. Málta részéről is voltak próbálkozások a gólszerzésre, viszont ezek sorra elbuktak a kemény magyar védelemnek köszönhetően. A negyed egyetlen dupláját Pohl Zoltán jegyezte. Az állás 0-6.

A második negyed újfent magyar labdaszerzéssel kezdődött, ezúttal viszont az első próbálkozást a máltai hálóőr sikeresen hárította. A negyed első találatára 40 másodpercet kellett várni, amikor is Zalánki Gergő távolról volt eredményes. A soron következő két gól szintén Zalánki nevéhez fűződött. A máltai csapat erőn felül küzdött és próbált fogást találni a védelmen, de az összes próbálkozásuk sikertelennek bizonyult. Azokat a lövéseket, amelyek nem akadtak meg a magyar játékosok blokkjain, Nagy Viktor bravúros védések sorozatával állította meg. Ami az egyik oldalon nem jött össze, a másik oldalon egy újabb találatot jelentett. A félidő végére az állás 0-13, s a magyar csapat 7 találatra volt a csoportgyőzelemtől.

A harmadik játékrész ott folyatódott, ahol a második abbamaradt. Varga Dénes harmadik góljával kezdődött el a negyed gólgyártása. Ennél a pontnál a látott játékkép alapján már sejteni lehetett, hogy meglesz az a bizonyos 20 gólos különbség. A kérdés már csak az volt, hogy ez megszületik-e a harmadik játékrész alatt.

A magyar fiúk mindent megtettek a nézőközönség szórakoztatása érdekében. Egymás után jöttek a bravúrosabbnál bravúrosabb labdaszerzések és az azokból származó találatok, megfűszerezve Nagy Viktor védéseivel. Nem véletlen, hogy időnként felhangzik a Ria, Ria, Hungária mellett a Nagy Viktor, Nagy Viktor rigmus is. A harmadik játékrész végére meg is érkezett az a bizonyos 20. találat, amit Mezei Balázs egy parádés centergóllal értékesített. A negyed Zalánki újabb góljával ért véget. Az állás 0-21.

A végére már nem maradtak kérdések. A máltai csapat a nagy gólhátrány ellenére végig próbálkozott és becsülettel küzdött a gólszerzés érdekében, de a magyar védelmet tegnap nem lehetett áttörni. A magyar csapat nyugodt, kiegyensúlyozott játékkal 5 találatig jutott az utolsó játékrészben. A lefújás pillanatában az állás 0-26. Magyarország egyenes ágon a legjobb 8 között!

A szlovák férfi vízilabda-válogatott Horvátországgal találkozott az A csoport utolsó csoportkörében. A klasszisokkal jobb horvát válogatott 4-16 arányban győzte le a szlovákokat. Szlovákia 0 ponttal az A csoport végén végzett.

Ma a női mezőny utolsó csoportköre következik. A magyar női vízilabda-válogatott Szerbia legjobbjai ellen mérkőzik meg. A magyar lányok biztos csoportgyőztesként várják a találkozót. Az összecsapást a tévénézők az M4 sport csatornán követhetik élőben 19 órától.