Bernd Storck (Fotó: Lelkes Ernő/dac1904.sk)

A szombati 5:0-ás győzelem után szerdán újra a MOL Aréna gyepére lépett Bernd Storck csapata. A Slovnaft Cup elődöntőjének első mérkőzésén a Rózsahegy csapatával döntetlenezett a hazai gárda, amely már 25 éve vár a kupadöntőbe való bejutásra.

A mérkőzés első helyzetét a vendégek produkálták a második percben

A negyedik percben Almási – aki a DAC-ból igazolt a rózsahegyi csapatba – volt veszélyes Jedlička kapujára. Pár perccel később már Kalmár lövését kellett Macíknak hárítania.

Már a játék elején látható volt, hogy mindkét csapat támadó felfogásban játszik, viszont a szerencse először a sárga-kékeknek kedvezett.

A tizedik percben Schäfer lövése kötött ki a hálóban (DAC–Rózsahegy 1:0).

Három perccel később Ramirez növelhette volna a csallóköziek előnyét, de lövése a jobb kapufát találta el. A huszonnyolcadik percben újra Schäfer célozta meg Macík kapuját, viszont a labda a háló helyett kapufát talált.

A második játékrész elején a DAC-nak állt a zászló

Fábry többször is próbálkozott, de lövései nem jutottak a vendégek hálójába. Kalmár is feliratkozhatott volna a gólszerzők közé, de próbálkozásait Macík hárította. Hiába a sok helyzet, ha nem tudja a csapat gólra váltani, elég egy pillanat, és teljesen más lesz a mérkőzés állása.

Hat perccel a rendes játékidő vége előtt a csereként beálló Brenkus vette be Jedlička hálóját (DAC–Rózsahegy 1:1).

A következő támadásából megfordíthatta volna a DAC az állást, de Sharani Davis beadását a kapufára fejelte és a kipattanóra érkező Kalmárnak is csak a kapu fölé sikerült küldenie a labdát.

Sajnos most még nem sikerült történelmet írniuk a sárga-kékeknek, bár a mindig a csapat mellett álló, most mégis üres B-közép erre szólította fel a hazaikat egy, az üres lelátóra kifeszített vászonnal.

Nincs egyszerű helyzetben a DAC, gólokat kell lőnie a jövő heti visszavágón, Rózahegyen.

Bernd Storck a mérkőzés után megjegyezte, hogy kár volt a kimaradt helyzetekért, az utolsó passz vagy az utolsó lövés nem akart összejönni. A szakember véleménye szerint a kupában minden lehetséges, és még nincs veszve semmi.

A másik ágon, a Slovan–Aranyosmarót mérkőzésen, a Slovan 4:1-es győzelmével szinte biztos, hogy már ott van a Slovnaft Cup július 8-i döntőjében.

DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Šimić, Davis – Vida, Schäfer – Fábry (79. Sharani), Kalmár (K), Divković (46. Bednár) – Ramirez (79. Boateng).
Rózsahegy: Macík – Čurma, J. Maslo (K), Mrva (80. Madleňák) – Ďungel (72. Kmeť), Kostadinov (44. Filinský), Múdry (80. Brenkus), Takáč, Mojžiš – Regáli, Almási (72. Gerec).