Fotó: Magyar kézilabda-válogatott facebook oldala

A 27. férfi kézilabda-világbajnokság második csoportkörében is érvényesült a papírforma. Magyarország kiváló kapusteljesítménnyel, nagy gólkülönbséggel győzelmet aratott Uruguay legjobbjai felett. A mérkőzés végeredménye 44:18.

A magyar férfi kézilabda-válogatott, a Zöld-foki Köztársaság ellen pénteken kezdte meg a szereplést az egyiptomi rendezésű kézilabda-világbajnokságon. A gyengébb játékerővel bíró ellenfelet 34-27 arányban győzte le a magyar csapat.

A mérkőzést az uruguayi válogatott nyitotta, a sziklaszilárdnak tűnő magyar védelmen azonban nem tudtak áthatolni. Székely Márton hálóőr dupla védése után, a 3. percben végre megszületett a mérkőzés és egyben a magyar csapat első gólja. A találatot Máthé Dominik szerezte. Nem kellett sokat várni az első uruguayi találatra, amelyet az 5. percben értékesítettek. A kiváló kapusteljesítménynek és gólerős támadásainknak köszönhetően, az első félidő második felére 11-2 állással fordultunk rá. Az első időkérés után a 17. percben Uruguay kiharcolta az első büntetőjét, amit sikeresen értékesíteni is tudtak. A következő percekben, kicsit visszavettek a magyar fiúk, így Székely Marci bravúrjai ellenére is fogyni kezdett az előnyünk. A 25. percben Magyarország is büntetőhöz jutott, amelyet Győri Mátyás magabiztosan értékesített. A 30. percben Hanusz Egon ismételten kiharcolt egy büntetőt, amit ezúttal Győr Mátyás kihagyott. A félidő végén az állás 16-8.

Az első félidő játékképét tekintve Uruguay ellen sokkal magabiztosabban játszott a magyar csapat, mint azt a Zöld-foki-szigetek ellen tették. Nyolcgólos előnnyel fordultak neki a második félidőnek. Az előny legfőképpen Székely Márton hálóőr kiváló teljesítményének volt köszönhető. Marci a hézagos védelmünket, tizenkét sikeres védéssel erősítette meg. A támadójátékunkra sem lehetett nagyobb panasz az első félidőben, azonban hellyel-közzel akadtak kiküszöbölendő hibák.

A második félidő két-két gyors góllal indult. A 36. percben újabb büntetőhöz jutott Magyarország, amit Máthé Dominik sikeresen értékesített. Ez a találat volt Máthé hatodik találata. Az ezt követő percekben látványosan elkezdett romlani Uruguay teljesítménye, valószínűleg nagyon elfáradtak az első félidőben. Az ellenfél hibáit kihasználva 15 perccel a mérkőzés vége előtt már 16 gólos előnnyel vezetett Magyarország. A második félidőben beállt Borbély Ádám kapusteljesítményére sem lehetett panasz. Székelyhez hasonlóan ő is kimagasló hálóőri munkát végzett.  A mérkőzés utolsó perceit kihagyott uruguayi próbálkozások és bravúros magyar gólok jellemezték. A végére már teljesen szétesett Uruguay ellen Magyarország 26 gólos gólkülönbséggel győzedelmeskedett. A mérkőzés végeredménye 44:18. A mérkőzés legjobb játékosa Máthé Dominik volt.

A magyar válogatott legközelebb Németország legjobbjaival mérkőzik meg az A csoportban, kedd este 20 óra 30 perctől. A mérkőzést az M4 sport élőben közvetíti.