(Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma)

A magyar női vízilabda-válogatott nagy arányú győzelmet aratott Argentína csapata ellenében, így továbbjutott a legjobb nyolcba a 19. FINA vízilabda világbajnokságon. A mérkőzés végeredménye 23-6 lett, a legértékesebb játékosnak pedig Gurisatti Grétát választották. A lányokkal legközelebb kedden este 21:00-kor találkozhatunk, amikor Ausztrália válogatottjával fognak megmérkőzni, a legjobb négy közé jutásért.

Az első ráúszást nem meglepő módon Vályi Vanda nyerte meg és nagyjából ez a következő háromnegyedben is így lesz. A mérkőzés első találatát a pöstyéni Rybanská Natasa szerezte. Natasa egy távoli bombával szerezte meg a vezetést.

Alig fél percet kellett várni az újabb hazai gólra. Keszthelyi-Nagy Rita meglőtte a tizedik találatát a világbajnokságon. Az ezt követő támadások főleg Gangl Edina bravúros védéseitől voltak hangosak, mígnem az ötödik percben egy büntetőhöz jutottunk. Az ötméterest Faragó Kamilla vállalta és góllá is váltotta azt.

Két perccel a játékrész vége előtt Gurisatti Gréta találatával már négy volt a különbség. Az első pihenő előtt 4-0 volt az állás Magyarország javára.

Lassan már írnom sem kell, de a ráúszásnál Vályi újfent elhozta a labdát, azonban a második negyed első gólját a vendégcsapat jegyezte.

Argentína megszerezte az első találatát. Válaszul Faragó Kamilla meglőtte a második egyéni gólját.

Ezt követően Szilágyi Dorottya duplája között Argentína is talált egyet. Időközben egyébként Szilágyi Dorottya is elérte a tíz találatot a vb-n.  Ennél a pontnál beindult a hazai gólgyár. Gurisatti Gréta találatát Keszthelyi-Nagy Rita megúszásból szerzett gólja követte. A vendégek egy kihagyott büntetője után Rybanská Natasa újfent betalált, majd a játékrész végén Szilágyi Dorottya megszerezte a harmadik gólját.

A harmadik játékrész elején már nem is próbálták elhozni az argentinok a játékszert, ismét mi kezdhettünk.  Az első támadást Gurisatti Gréta váltotta góllá. Argentína ezt követően gyorsan szépíteni tudott, de lányaink válaszul a játékrész feléig három találatot is szereztek. Szilágyi, Gurisatti és Leimeter Dóra voltak eredményesek. A három hazai gólt a vendégek egy újabb ötméterese követte, amit ezúttal értékesíteni is tudtak.

Gurisatti nem hagyta szó nélkül és meglőtte a saját ötödik találatát. Gurisatti ötödik gólja után jött Argentína ötödik találata. A játékrész utolsó percében Faragó Kamilla is megszerezte a harmadik gólját, a negyed pedig véget ért. A végső ráúszás előtt az állás 17-5 volt.

Vályi, Vályi, Vályi és negyedszer is Vályi. Vanda a világbajnokságon eddig tizenöt alkalommal indított rohamot a labda megszerzéséért, és mind a tizenöt alkalommal meg is szerezte.

A harmadik percben Argentína ötmétereshez jutott, amit szerencsénkre ismételten kihagytak. A vendégjátékos a kapu mellé bombázta a labdát. Ezt követően a másik felvidéki játékos is betalált. Máté Zsuzsanna azonnal duplázni tudott. Az első találatát egy távoli lövésből, a másodikat pedig kapufáról szerezte. Zsuzska duplája után a sprinterünk, Vályi Vanda is duplázni tudott. A két duplára az argentinok egy szépítő találattal válaszoltak. A mérkőzés utolsó két percébe Szilágyi Dorottya és Garda Krisztina egy-egy találata fért bele. A mérkőzés végeredménye 23-6 lett.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Gurisatti Gréta lett.