Gólöröm az első találat után (fotó: dac1904.sk)

A dunaszerdahelyi DAC Európa-konferencialiga selejtezőjének visszavágóján simán, három góllal verte az belfasti Cliftonville-t, és miután odahaza is győzött, gond nélkül vette az első akadályt.

Az első mérkőzésen odahaza 2:1-es győzelmet aratott a felvidéki csapat, amely 5:1-es összesítéssel lépett a második körbe.

A DAC kezdőcsapatában négy magyarországi játékos is pályára lépett, a kapus Veszelinov Dániel, Szánthó Regő középpályás, Balogh Norbert, illetve Hahn János csatárok, akiknek igazi otthoni hangulatot teremtett az a több mint ötven lelkes DAC-szurkoló, akik elkٌísérték csapatukat Belfastba.

Az első félidő kezdetén a hazaiak kezdeményezően léptek fel, de komoly gólhelyzetig nem jutottak. Nem így a sárga-kékek, akik rögtön az elején éltek az első helyzettel, a 12. percben gólt szereztek Veselovský révén (0:1).  Az ifjú, 20 éves középpályás Baloghtól kapott gólpasszt. Ezt követően próbálkoztak az északírek, ám Veszelinov kapus résen volt. De a másik hálóőr Talley is hárította Káčer ziccerét. Ezt követően felváltva folytak a támadások, a háló érintetlen maradt.

A második félidőben pályára lépett Krstović, egy perccel később bombagóllal hálálta meg a bizalmat (0:2). Sőt, duplázhatott is, hiszen az utolsó előtti percben Káčer kiharcolt egy büntetőt, amit szintén Krstović értékesített. Eldőlt a meccs. A hármas sípszót követően a dunaszerdahelyi játékosok megköszönték szurkolóiknak a biztatást.

Cliftonville – DAC 0–3 (0–1)
Gólszerzők: 12. Veselovský, 65., 90. Krstović
Belfast, Solitude. Játékvezető: Árnason (izlandi)
Cliftonville: Talley – Lowe (69. Rory Hale), Turner, Addis (82. Robinson ) – McDonagh (83. Ch. Curran), Gallagher (83. Casey), Mallon, Doherty (54. Gormley), Ives (K) – Ron. Hale, R. Curran
DAC 1904: Veszelinov – Blackman, Kružliak (K), Brunetti, Muhamedbegovic – Káčer, Dimun, Balogh (64. Krstović) – Szánthó (46. Andzouana), Hahn (72. Rymarenko), Veselovský (84. Andrezinho)
Sárga lap: 89. Talley, ill. 56. Muhamedbegović, 66. Hahn
Labdatartás: 49% : 51%, kapura tartó lövések: 5:11, kapu mellé: 6:4, szöglet: 6:5

A DAC vezetőedzője, Adrian Guľa így nyilatkozott a mérkőzés után: „Nagyon örülünk a győzelemnek és a továbbjutásnak. Gratulálok a csapatnak és köszönöm a szurkolóknak, hogy eljöttek, buzdítottak minket, és segítettek abban, hogy folytatni tudjuk ezt a sorozatot. Azoknak is köszönöm, akik otthonról szorítottak nekünk. A játékosok nemcsak a meggyőző eredménnyel tettek minket boldoggá, hanem a teljesítményükkel is. Egyáltalán nem volt könnyű mérkőzés, mert nem vagyunk hozzászokva, hogy ilyen környezetben, valamivel szűkebb pályán játszunk. Sok fontos játékosunkat kellett ma nélkülöznünk, ezért is vagyok boldog az eredmény miatt, értük is küzdöttünk. A továbbjutás az övék is, és remélem, hogy a következő körben már játékba avatkozhatnak ők is. Bízom benne, hogy egyre erősebbek leszünk.” (forrás: dac1904.sk)

A DAC következő ellenfele az a feröer-szigeteki Víkingur Gota, amely gibraltári ellenfelén (FC Europa) lépett túl 3:1-es összesítéssel. Egy hét múlva az első mérkőzését ezúttal idegenben játssza a dunaszerdahelyi csapat.