Rimaszombatban is megtartották a városi képviselő-testület alakuló ülését november 14-én. Jozef Šimko újraválasztott polgármester és a városi tanács tagjai is letették esküjüket. 

A városban 17 834 választópolgár van nyilvántartva. Jozef Šimko 3057 szavazattal kapott újabb négy évre lehetőséget a város vezetésére. Az egykori rimaszombati megyeház üléstermében tartották meg az alakuló ülést és az eskütételt.

Jozef Šimko polgármester után lánya, Anna Šimková olvasta elő a képviselők fogadalmát, melyet a képviselők aláírásukkal erősítettek meg. Alpolgármesternek továbbra is Jozef Tóthot választották. A többségi képviselői klub („Alternatíva – Za rozvoj mesta/ Alternatíva – Városunk fejlődéséért”) elnökének Cziprusz Zoltánt, alelnökének Halász Attilát választották. Előbbi a Szövetség párt országos alelnöke, utóbbi a Szövetség párt Rimaszombati járásának elnöke.

A rimaszombati városi tanács tagjai: Erika Juhászová, Tankó István, Főző Zsolt, Radovan Ceglédy, Roman Vaľo, Štefan Baláž, Mir Obaidullah, Auxt Ferenc, ifj. Rigó László, Peter Gulik, Michal Demeter, Eva Bornayová, Cziprusz Zoltán, Jozef Tóth, Sliva Tamás, Ivan Hazucha, Vaš Vilmos, Michal Slovák, Halász Attila, Anna Šimková, Pavol Zvara

Cziprusz Zoltán a közösségi oldalon így nyilatkozott: „Harmadik ciklusomat kezdem, mint városi képviselő (még mindig mint a legfiatalabb 😇), sokat gondolkodtam, hogy újra induljak-e. Részese voltam az elmúlt 8 évben egy remek sikeres 4 évnek, majd utána egy 4 éves tragikomédiának. Végül a csapattal úgy döntöttünk, hogy nem adjuk fel és újra sikeres pályára próbáljuk vezetni városunkat. Közösen megalakítottuk az Alternatíva 2022 mozgalmat és végül, mint legerősebb csoportosulás megnyertük képviselői szinten a választásokat városunkban, igaz egyedül nem alkottunk többséget.
🤝 Végül a felelősségteljes hozzáállás győzött és egy másik képviselői klubbal együtt létrehoztunk egy közös dupla képviselői klubot: „Alternatíva – Za rozvoj mesta/ Alternatíva – Városunk fejlődéséért” néven immár többséget is biztosítani tudó formációt! 🙂
✌️Számomra ez mostantól dupla felelősséggel is jár, mert a csapat megválasztott a többségi képviselői klub elnökének.🙏 Köszönöm a bizalmat és igyekszem majd rászolgálni a jövőben!👏 Hajrá Rimaszombat, menjünk közösen előre tovább! 🙂” – írta.

„Alternatíva – Za rozvoj mesta/ Alternatíva – Városunk fejlődéséért” többségi klub tagjai: Alternatíva: Auxt Ferenc, Cziprusz Zoltán, Főző Zsolt, Halász Attila, ifj. Rigó László, Mir Obaidullah, Sliva Tamás, Vaš Vilmos; A Za rozvoj mesta részéről: Štefan Baláž, Peter Gulik, Anna Šimková, Jozef Tóth.

Cziprusz Zoltán először gratulált a város polgármesterének az újraválasztásához, valamint minden képviselőnek, aki mandátumot kapott. Köszönetet mondott mindazon szavazóknak is, akik az Alternatíva klubra szavaztak a választásokon. „Önöknek köszönhetően tudtuk létrehozni a legnagyobb csoportosulást a képviselő-testületben” – mondta.

Kifejtette, az Alternatíva klubban sokáig gondolkodtak azon, hogy melyik utat válasszák – alapítsanak-e klubot nyolc fővel, de végül a társulás és a többségi klub mellett döntöttek. „Úgy gondolom, hogy az emberek nem csak bíztak bennünk, hanem azt is akarták, hogy felelősek legyünk. Ezért a város fejlesztése érdekében tárgyalásokat kezdtünk a másik klubbal. Így jött létre a többségi klub” – mondta.

„Az emberek Rimaszombatban is már békét és együttműködést akarnak a városi képviselő-testületben” – tette hozzá Cziprusz Zoltán, aki a többi képviselőt is felszólította a városvezetéssel való együttműködésére.

Az alakuló ülésen a városi képviselők mellett jelen volt Tornalja új polgármestere, Győrfi Erika, Nyústa új polgármestere Martin Pliešovský, Tiszolc új polgármestere Ján Vengrín, Dušan Šmidt a rimaszombati Munkaügyi, Szociális és Családügyi Hivatal igazgatója, Peter Pavlík, a Városi Hivatal vezetője és többek közt a városi intézmények dolgozói.

(rimava.sk/Felvidék.ma)