Fotók: SJG

Iskolánk nevelési programjának egyik sarkalatos pontja a szolidaritás érzésének erősítése a diákokban, ezért a rászorulók számára minden évben különböző adománygyűjtésekbe kapcsolódunk be – így tanulóink tudatosíthatják a szükséghelyzetben lévő embereknek nyújtott segítség fontosságát.

Idén is részt vettünk az „Egy óra a gyermekekért” (Hodina deťom) néven meghirdetett országos jellegű adománygyűjtésen, amelynek bevétele a Szlovákiában élő hátrányos helyzetű gyerekek és fiatalok támogatását szolgálja.

A Szlovákiai Gyermekekért Alapítvány idén március 21-én szervezte meg adománygyűjtési akcióját, immár nem csupán az iskola falai között, hanem a város utcáin is gyűjthettek az önkéntesek.

Fotó: SJG

Gimnáziumunk harmadikos tanulói vállalták ezt a nemes feladatot (a fényképen balról): Bernáth Bence (III. A), Kalmár Endre Félix (III. A), Balogh Szilvia (III. C) és Baranyai Gergő (III. A) két csapatot alkotva iskolánkban kezdték meg a munkát. A Hugo nevű kabalababát ábrázoló sárga dobozzal járták az osztálytermeket és gyűjtötték a pénzadományokat. Ezután pedig – nagy lelkesedéssel – Komárom utcáin folytatták a gyűjtést, amelyről a befolyt pénzösszeg is tanúskodik: összesen 434 euró 26 centet sikerült összegyűjteniük.

Lőrinc L. Lászlót idézve: „Ha keveset adsz is, de szívből adod, soknak számít.” A nehéz helyzetben élő emberek önzetlen segítése nemes cselekedet – köszönet illet mindenkit, aki valamilyen formában részt vett, és segítséget nyújtott az adománygyűjtés megszervezésében!

(PaedDr. Matus Alica)