(Fotó: Puksa Mátyás Ferenc)

Nagy érdeklődéssel övezve immár harmadik alkalommal szerveztek közösségi sporteseményt egy tragikusan elhunyt fiatal zselízi sportoló, Torma Gábor emlékére. A résztvevők hagyományosan két távra nevezhettek: 4 és 8 kilométerre. Idén viszont a hosszabb táv versenyjelleget is öltött. A rajt és a cél ezúttal az éppen felújítás alatt álló Esterházy-kastély előtt volt. A 174 nevező onnan indulva tett egy kört a festői környezetű kastélyparkban, majd a bicikliúton haladva a Garam mentén teljesítették a megjelölt távot. A 4 kilométeres távnál az egykori vágóhídnál, a teljes távot vállalók esetében pedig a vízerőműnél volt a fordulás.

Az Esztergomi Futóművek jóvoltából a rajt-célt idén már egy felfújható „futókapu” is jelölte, a futást teljesítők pedig egy nagyon impozáns egyéni éremmel gazdagodtak, amit kifejezetten erre az eseményre alkottak meg a szervezők, vagyis a Torma Gábor Egyesület és a Csemadok Zselízi Alapszervezete.

A megnyitót és a technikai eligazítást Csonka Ákos önkormányzati képviselő, az esemény egyik szervezője tartotta, majd Šiko Denis, a Pozsonyi Testnevelési Egyetem edző szakos hallgatója tartott szakszerű bemelegítést.

„Idén immáron 174 nevezőt regisztráltak. 123 induló a 4 kilométeres távon, 51-en pedig a 8 kilométeres távon teljesítettek. A legfiatalabb sportolónk alig 4 esztendős, a legidősebb pedig 77 volt.

Külön örülünk, hogy a zselízi magyar tannyelvű alapiskola is bekapcsolódott több diákjával. Köszönjük szépen mindazoknak, akik bekapcsolódtak, s együtt tesznek egészségükért és hálával tartozunk mindazoknak is, akik segítenek évről évre, hogy megvalósulhasson ez a jeles sportesemény. Köszönet illeti a Balucci céget a fantasztikus pólókért, Nyitra Megye Önkormányzatát, Zselíz városát, az Esztergomi Futóműveket, a Cameleon üzletet, a helyi szlovák és magyar tannyelvű alapiskolákat, akik mind-mind hozzájárultak valamivel, hogy a futás létrejöhessen” – hangzott el Csonka Ákos megnyitójában.

„Külön örülünk, hogy nemcsak Zselízről és környékéről, de távolabbról is érkeztek sporttársak Esztergomtól, Garamtolmácson és Nyitrán át egészen Pozsonyig” – tette hozzá.

A versenyt a férfiak kategóriájában a házigazda ultramarton futó Gutrai Krisztián nyerte, a második Andrej Petrovics, a harmadik pedig Duchoň Dominik lett. A hölgyeknél a dobogó legmagasabb fokára Gabriela Macúchová állhatott fel, az ezüstérmes Kollár Anna lett, a bronzérmen pedig Pető Nikoletta és Katarína Petrovics osztoztak.

„Gábor életében nagyon fontos szerepet töltött be az egészséges életmód és a sport, ezért döntöttünk úgy, hogy meghonosítunk egy ilyen közösségi, sportolási élményt. Bár az eseményt eredetileg közösségi sportolásként, emlékfutásként alapítottuk, de a fokozott érdeklődés miatt idén a 8 kilométeres táv immár versenyjelleget öltött” – nyilatkozta Torma Irén, az esemény egyik főszervezője.