Történelmi mérkőzést játszott a komáromi röplabdacsapat, az aktuális szlovák férfi extraliga listavezetője, a 4600 kilométerre fekvő Azori-szigeteken, a CEV Challenge Cup 2024 nyolcaddöntőjében, ezen a nagy európai versenyen. A komáromi klub még soha nem jutott fel ebbe a szakaszba, és ezzel elérték azt is, hogy a legsikeresebb szlovák férficsapat lettek európai színtéren. Komáromnak most lehetősége van arra, hogy hazai környezetben átírja az összes statisztikát és szlovák röplabda-történelmet írjon!

Az első mérkőzésen a RIEKER UJS Komárom csapata vesztett Portugáliában, de úgymond feltámadtak 2:0-s szetthátrányban és 9:4-es állásnál a harmadik szettben. Az állás ellenére megmutatkozott a csapat nagyszerű karaktere, szenzációsan játszottak és végül 2:2-re sikerült egyenlíteniük.

A rövidített szettben a komáromiaknak már nem maradt erejük és elvesztették a mérkőzést, de így is pozitív, értékes és reménykeltő az eredmény a visszavágó előtt!

Challenge Cup férfiak – Nyolcaddöntő – Első mérkőzés – kedd (2023 december 12.):

Fonte Bastardo Azores (Por.) – Rieker UJS Komárom 3:2 (25:20, 25:19, 19:25, 22:25, 15:11)

Bírók: M: Romero Martinez (Sp.) és Wijnstra (Hol.), 635 néző.

FONTE BASTARDO: Araya Lahoz 3, Gomez 13, Lopez 14, Passalent 11, Ferreira da Silva 13, Madruga 9, libero Massimino és Pacheco (Da Silva Pereira 3, Berios Prieto 0, Romero Gonzales 15, Pombeiro 0, Gilbert 1). Edző: N. Abrantes.

RIEKER UJS KOMÁROM: Mačuha 9, Kasperkevič 3, Sánta 10, Kohút 9, Mlynarčík 30, Gergely 9, libero Krajčo és Pati-Nagy (B. Hanúsek 3, Százvai 0, Lam 0, P. Kudra 0). Edző: R. Vlkolinský.

Richard Vlkolinský, a Rieker UJS edzője: „Mindkét csapat taktikai tervvel lépett pályára, és az első két szettben ez a hazaiaknak sikerült jobban. Úgy gondolom, hogy ez megérdemelt volt. Aztán felülbíráltuk a tervünket, és elkezdtünk valami mást játszani. Az ellenfél nagyon rosszul reagált, és mi ebből profitáltunk. A döntésünk a tajbreakben, ami mindig egyfajta lutri, olyan volt, mint egy libikóka, ahogy a párharc egész menete. Az ötödik szettben két pontra megközelítettük az ellenfelünket, de ennyi volt. Bizonyos körülmények ellenére jó a kiindulási helyzetünk. Felrázzuk magunkat és hiszünk abban, hogy Komáromban telt ház előtt játszhatunk, ami hajtani fogja a fiúkat. Reméljük, az azori-szigeteki csapattal vívott mérkőzés után továbbjutunk”.

Matúš Krajčo, libero, Rieker UJS Komárom: „Nem a legszerencsésebben kezdtük a mérkőzést, nem szerváltuk a legjobban a labdát, ami aztán side-outhoz vezetett. Nehezen tudtunk érvényesülni és passzolni a labdát. Ellenfelünk minden egyes védekezés után egyre csak erőre kapott és nagyon nehéz volt megállítani őket. A kedvezőtlen helyzetet Emo Kohút nagyszerű adogatásainak és Peter Mlynarčík kiváló támadójátékának köszönhetően sikerült megfordítanunk. Ezután kezdtünk feléledni és elkezdtünk hinni magunkban. Így történt ez a negyedik szettben is, amit szintén megnyertünk. A tajbreak elején problémát okozott a side-out és nem tudtuk győzelemre vinni a játékot. A küzdőszellemnek köszönhetően azért egy pontot hazahoztunk, ezzel elértük a célunkat, és hiszek benne, hogy telt ház előtt játszhatunk majd otthon, a szurkolók buzdítani fognak minket és megszerezzük a három pontot. Mindannyiunk számára egyértelmű a cél és az álom, a továbbjutás!”

Sánta János, szélső ütő, Rieker UJS Komárom: „Az első két szettben nem gyakoroltunk kellő nyomást az ellenfelünkre a szerváinkkal, ami számos lehetőséget adott nekik a támadásra, és még a szervák fogadásában sem voltunk jók. A harmadik szettben más taktikát választottunk a hazaiak adogatásánál, aminek köszönhetően jobban védekeztünk és javult a fogadásunk is. Ezek a szempontok, valamint a küzdőszellemünk visszahoztak minket a mérkőzésbe, és sikerült kiegyenlítenünk a szettet. A tajbreakben rosszul kezdtünk, amiből nem tudtunk kilábalni és megfordítani a mérkőzést, de az ellenfelünk megérdemelten nyert. Nem vagyunk maximálisan elégedettek, és úgy gondoljuk, hogy a hazai visszavágón csak egy mérkőzésre lesz szükségünk a továbbjutáshoz, méghozzá aranyszett nélkül, így biztosítva a mindannyiunk által áhított negyeddöntőt.”

A Komáromi Városi Sportcsarnokban telt ház várható és ha Komárom 3-0-ra vagy 3-1-re nyer, akkor bejut a negyeddöntőbe! 3:2-es győzelem esetén rövidített aranyszettet játszanak 15 pontig. Az ellenfél esetleges győzelme esetén pedig ő lesz az, aki továbbjut a következő csatába.

A kétszeres portugál bajnok, az azori-szigeteki Fonte Bastardo csapatában 11 légiós játékos van 7 országból, nagyon magas színvonalú ellenfél, és mindenképpen lesz mit nézni. Igazi európai röplabda lesz!

A komáromi mérkőzés 2023. december 19-én, kedden 19 órakor kezdődik. A mérkőzés bírái a litván Audrius Gargasas és a norvég Thomas André Grønvik-Transeth lesznek.