Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Második csoportmérkőzésén Szerbia ellen lépett pályára a magyar válogatottra a férfi kézilabda Európa-bajnokságon. Nehezebb mérkőzés várt a csapatra a szerbek ellen, de nagy lehetőséget is tartogatott, mivel a győzelem biztos továbbjutást hozott a középdöntőbe, amit remek csapatmunkával, kiváló egyéni teljesítményekkel meg is szereztek a magyarok. Szerbia-Magyarország 27-28.

Kiegyenlítetten kezdődött a mérkőzés. Zúgott a Hajrá magyarok! és a Mindent bele! A szurkolóink a helyszínen remek hangulatot teremtettek.

Voltak hibák, eladott labdák a magyarok játékában, s így Szerbia lassan átvette a vezetést. A következő percek a hátrány ledolgozásával teltek, ami sikerült is.

Sőt, az első félidő közepére a vezetést megszerezték a magyar játékosok. Jó csapatmunkával és Palasics védéseivel haladtak előre és 2-3 góllal vezettek a mérkőzés nagy részében.

A végjátékban az előny elolvadt, de egy gólos előnnyel zárták a magyarok a félidőt, 13-14.

A második félidőben a szurkolók óriási támogatást nyújtottak a magyar csapatnak. Erre szükség is volt, mivel kapust váltottak a szerbek, aki több sikeres védést mutatott be, így gyorsan egyenlő lett az eredmény. 15 perc elteltével még mindig egymás mellett haladtak a csapatok. Ám az egy gólos vezetést őrizte a magyar csapat.

Ez Bartucz László kapusnak is volt köszönhető, aki parádésan szállt be a mérkőzésbe, kritikus helyzetekben segítve védéseivel a csapatot. A magyar lendület megindult és értékes találatokat szervezve, elhúztak négy góllal.

Kitart-e a hátralévő 12 perc játékidőben ez a négy gólos előny????

A percek fogytak már csak 8 volt hátra, és a lépéselőnyt őrizték a magyarok, de ne feledjük, a végjáték még hozhat izgalmakat.

Fogyott is az előny, már csak két góllal vezettek a magyarok, de még 3 perc volt hátra.

Az idő nekünk dolgozott, s az utolsó két percben volt három gól előnye a magyaroknak. S ez az előny kitartott és 28:27 -re nyert a magyar-válogatott!

A magyar szurkolók és a csapat büszkén ünnepelte az újabb csoportmérkőzés győzelmét, és bizalommal várják a következő, Izland elleni mérkőzést, hiszen két győzelemmel biztos továbbjutója a magyar kézilabda-válogatott a középdöntőnek.