Vizes vb – Vízilabda – Magyarország–Ausztrália. Fotó: MTI/Kovács Tamás

13-9 arányú győzelmet aratott a magyar női vízilabda-válogatott Ausztrália ellen a Dohában zajló vízilabda-világbajnokság utolsó csoportmérkőzésen, így a magyar csapat csoportelsőként jutott tovább a negyeddöntőbe, amelyet február 12-én, hétfőn rendeznek, 17 órai kezdettel. Ellenfelük a címvédő, kétszeres világbajnok Hollandia lesz.

A magyar férfi vízilabda-válogatott tegnapi, olaszok felett aratott bravúros győzelem után a hölgyek is odatették magukat, és legyőztek azt az ausztrál csapatot, amelyik a tavalyi, Japánban zajló világbajnoki tornán egészen az elődöntőig, a negyedik helyig jutott. Nehéz küzdelem volt, mivel ahogy a mieink, úgy Ausztrália is mindeddig hibátlan volt, hiszen a Szingapúr felett aratott parádés – 32-1-es arányú – győzelem után Új-Zélandot is sikerült legyőzniük, ám nekik a negyeddöntő helyett a nyolcaddöntőben kell majd bizonyítaniuk a továbbiakban.

Az ausztrál–magyar összecsapás során a magyar csapatból a már kilencedik világbajnokságán részt vevő Keszthelyi Rita volt a legeredményesebb, aki a kilenc kapura tartó kísérletéből négy alkalommal volt eredményes.

A magyar csapat a találkozó alatt végig szervezetten védekezett. Mihók Attila, a magyar női vízilabda-válogatott társszövetségi kapitánya nem kért időt a mérkőzés folyamán, viszont boldog lehet, mivel a csapata kilenc ponttal zárta a csoportját, és életben tartotta az olimpiai kvótaszerzés esélyeit.

Az első mérkőzésen, február 4-én a magyar hölgyek Új-Zélandot győzték le 19-8-as arányban, míg két nappal később, február 6-án Szingapúr felett arattak egy elsöprő, 39-2-es arányú győzelmet, amely mind ez idáig a torna leggólgazdagabb találkozójának számít.

A magyar női vízilabda-válogatottra a hétfőn esedékes negyeddöntő előtt egy háromnapos pihenés vár. Ellenfelük a világbajnokságon címvédő holland női vízilabda-válogatott lesz, akik az A-csoportban– Kazahsztán és Brazília legyőzésével – a második helyen végeztek az Egyesült Államok mögött.

A Katarban zajló világbajnokságon a magyar női vízilabda-válogatott célja az olimpiai kvótaszerzés, ugyanis a világbajnokság két legjobb csapata részvételi jogot szerez a júliusban kezdődő párizsi olimpiai játékokra.