36145

A csallóközkürti Hodossy Péter neve sokak számára cseng ismerősen. A 34 éves fiatalember egyik maratonját futja a másik után a világ különböző pontjain. Ő volt az, aki öccsével gyalogosan átszelve a Kárpát-medencét elzarándokolt Csíksomlyóba. Most épp futóversenyt szervezett.

Hodossy Péter célja a csallóközi sportélet felpezsdítése. Ezért határozta el, hogy hagyományteremtő céllal futóversenyt szervez Csallóközkürtön. Az október 20-án megvalósult rendezvényen az indulók két táv közül választhattak. Az edzettebbek 10 km-en, a kevésbé edzettek 3 km-en versenyezhettek. A verseny központja idén Csallóközkürtön volt. A további években a tervek szerint felváltva Vásárúttal osztoznának ezen a szerepen.
Nevezni 10:30 és 12:30 között lehetett. Ezután busszal szállították a versenyzőket Vásárútra. A rajt 13:00-kor volt a község főterén. A cél a csallóközkürti futballpályán volt kijelölve, ahol a futókat sült kolbász és üdítő várta.
A verseny szervezésében részt vett Csallóközkürt, Felsővámos, valamint Vásárút község és a Csallóközi Marathon Klub.