Emléktáblát lepleztek le Kisújfalun, amely Gulyás Lajosnak, a Független Kisgazda-, Földmunkás- és Polgári Párt országgyűlési képviselőjének, ´56-os mártír református  lelkésznek állít emléket szülőházának falán.

A házat évekkel ezelőtt megvette és korhűn renováltatta falunk vezetősége. Mára egy olyan emlékszobát s néprajzi kiállítást is berendeztek benne, mely önmagáért beszél. Az ünnepségre eljött a koncepciós perben elítélt és ártatlanul felakasztott lelkész két lánya (a harmadik Gulyás lány külföldön  él, nem tudott jelen lenni), unokája és dédunokája, a községünkben és a környéken élő rokonság, valamint mindazok, akik így rótták le tiszteletüket emléke előtt. A Károli Gáspár Református Egyetem professzora, Ladányi Sándor előadást tartott a magyarországi egyházak akkori állapotáról. Községünk a jövőben Gulyás Lajos-emléknapokat tervez tartani.
 
Kálvinista Szemle 2007  december