Tíz évre nyúlik vissza a Vlothói St. Johannis és a Rimaszombati Református Egyházközség kapcsolata, amelyet még Erdélyi Géza akkori lelkész németországi látogatása után a St. Johannis Református Egyházközség kezdeményezett. Magyar részről Molnár Sándor karolta fel a kapcsolatot, a találkozások rendszeressé válnak, s felváltva hol Rimaszombatban, hol a Hannovertől 80, de Rimaszombattól 1200 km-re fekvő városkában találkoznak. Az idén Rimaszombatra került sor, s a Winfried Reuter által vezetett küldöttség a régió több települését is felkereste, így jártak Meleghegyen, Füleken, Somoskőn, ahol megnézték a bazaltorgonát, Aggteleken, Jósvafőn, Borzován. De eljutottak a csízi fürdőbe és nem maradhatott el a közös imádkozás és igeolvasás valamint a gardenparty sem. Az elmúlt évek során a németországi gyülekezet tagjai Szlovákia számos nevezetességével megismerkedhettek, jártak a Magas-Tátrában, Lőcsén, Késmárkon, de eljutottak Egerbe és Sárospatakra is. A rimaszombatiak vendégeiktől úrasztali terítőt is kaptak, amelyet az ottani nyugdíjasok készítettek, s amelyet ezen a héten helyeznek el ünnepélyesen a templomban. A vlothóiak az elmúlt években több humanitárius segítséget is nyújtottak a rimaszombati gyülekezetnek, pl. a templom felújítását is támogatták anyagilag.

jdj, Gömöri Hírlap