A Felvidékre április 23-án érkező Feltámadási Menet ma kétfelé ágazott. Az egyik ág Párkány és Ebed községekbe érkezik, míg a másik ágon Palást és Ipolyfödémes lakosai fogadhatják az Árpád-kori szárnyas keresztet.
Nyitrán a piarista Szent László-templomban Pati Ferenc Károly verebélyi lelkiatya fogadta a Feltámadási Menetet Szímőről, amelynek vezetője Sárai Attila lelkiatya volt. A templomot szép számban megtöltő zoboraljai hívek ebben az évben egy központi helyen, Nyitrán fogadták a Feltámadási jelvényt. Balkó Gábor szervezésében valósult meg a központi fogadtatás, hogy onnét Zselízre vigyék tovább a zoboraljai képviselők a jelvényt.
Április 26-án délelőtt Felsőtúr községben vette át Karaffa János helybéli lelkiatya a hívekkel együtt a nógrádi egyházközség küldöttségétől a szárnyas keresztet, amjt délután már  Garamkövesd, Helemba és Kicsind egyházközségekbe vittek.
A Feltámadási Menet célja Csíksomlyó, hogy ott egyesüljön a Zamárdiban kettéválasztott Feltámadási jelvény.

Felvidék Ma, atos