A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zsinati Tanácsa Hanván megtartott tizedik ülésén hagyta jóvá a Gyülekezeti ének-zene 2010-ben című pályázatra beérkezett pályamunkák kiértékelésének az eredményét.  Süll Kinga az egyházzenei osztály vezetője által javasoltak alapján a zenei alapra befolyt 2870 eurós összegből kilenc egyházközség és egy egyházmegye kap támogatást egyházzenei rendezvények megtartására, illetve hangszerek felújítására és megvásárlására. Minden kérvényező egyházközség – Újlót kivételével, aki a második barsi kórustalálkozó megszervezésére 170 eurót kap – háromszáz euró támogatásban részesül. Ebből az összegből Nagybáriban és Csarnahón a harmóniumot, Rimaszombatban és Kulcsodon az orgonát, Alistálon a harmóniumot és a zongorát, valamint a fúvós hangszereket újítják meg. Kőrösön és Ladmócon villanyorgonát vásárolnak a háromszáz eurós összegből. Kisgéresen diktafonra költik a pályázati pénz egy részét, de szakmai napot és zenés áhítatot is szerveznek a kapott támogatásból. Ugyancsak háromszáz eurós összeget fordíthat az Abaúj-tornai egyházmegye a gyülekezetek kórusainak találkozójára.

Reformata