(Fényképgalériával) Szép és meghitt ünnepi rendezvényt szervezett a Nyárasdi Községi Hivatal és a helyi Plébánia Hivatal Nagy János esperes plébános úr irányításával, valamint a település hívő lakóinak közreműködésével.

A külsőleg és belsőleg felújított templomot és a teljesen megrenovált templomi orgonát ünnepi szentmise keretében Mons. Orosch János püspök úr, a Nagyszombati egyházmegye magyar ajkú híveinek főpásztora áldotta meg. Amikor Nagy János személyében hét évvel ezelőtt új plébános érkezett községünkbe — még nem sejthettük, hogy nemcsak egy igazhitű, őszinte, tisztaszívű lelkipásztor ő, hanem egy kitűnő szervező, aki minden cselekedetével az egyházközség érdekeit tartja szem előtt. Ügybuzgalmának és óriási erőfeszítéseinek köszönhető mindaz, amit most megáldhatunk – hangsúlyozta Bacsó László polgármester, aki ünnepi beszédében nem győzte felsorolni, mi minden épült és szépült az elmúlt esztendők alatt a templom épületének megújítása során. Nagy János plébános úr elmondása szerint hosszú és fáradságos munkálatokon vannak túl, hiszen legelőször a falak nedvestelenítésének kellett nekilátni, s csak azután követhetett a fűtési rendszer felújítása, a falak festése, a nyílászárók felújítása. Közben egy szörnyű nyári vihar megrongálta az épület tetejét, ezért azt is meg kellett javítani. Szép új torony is ékesíti a nyárasdi templomot. Gyönyörűen restaurálták az oltárt, elvégezték a belső falfestéseket és sikerült megújítani a templomi orgonát is. Mindehhez azonban rengeteg anyagi segítségre és emberi tenniakarásra volt szükség. Éppen ezért a plébános úr köszönetet mondott meghívott vendégeinek, a politikai és társadalmi élet kiemelkedő személyiségeinek Csáky Pálnak, Berényi Józsefnek, Bíró Ágnesnek, valamint a vállalkozóknak és minden segítő és jóakaratú embernek a támogatásért. Az ünnepi szentmisén Mučka Marián orgonaművész adott koncertet a megújított orgonán.

Az ünnepségről készült fényképek a Fotóalbumunkban tekinthetőek meg.

Felvidék Ma, -bi-

Fotók: Androvics Ferenc