28496

Pozsonyban lejátszották a jégkorong-világbajnokság negyeddöntőinek mérkőzéseit. Három esetben a papírforma érvényesült, a csehek, a svédek és a finnek nagyobb megerőltetés nélkül vették az akadályt, a csütörtök esti orosz-kanadai meccs ádáz küzdelmet és orosz győzelmet hozott. Az elődöntőket ma rendezik.

A negyeddöntők eredményei:
Finnország – Norvégia 4:1
Oroszország – Kanada 2:1 – a kanadaiak sokáig vezettek, az oroszok előbb egy gólgyanús találattal válaszoltak a kanadaiak góljára, de azt a játékvezető nem adta meg. Erre ütöttek kettőt – az egyiket emberhátrányból. ha a kanadaiak svédek elleni mérkőzésükön nem győztek volna, akkor a németekkel játszották volna a negyeddöntőt. De sportszerűek voltak, nem kalkuláltak, győztek – és most kiestek.

Egy nappal korábban:
Csehország – USA 4:0
Svédország – Németország 2:0

Míg a negyeddöntőkben egyértelműen az oroszoknak volt a legnehezebb ellenfelük, az elődöntőben fordult a kocka, a finnek révén valószínűleg a “legkedvezőbb” ellenfelet kapták.
A mai műsor:
16.15: Csehország – Svédország
20.15: Finnország – Oroszország
Szombaton szünnap van a vébén, az érmekért folyó mérkőzéseket vasárnap tartják.{iarelatednews articleid=”28457″}