35103

Aranyos nap ez a mai. Fél órán belül kétszer csendült fel a magyar Himnusz a londoni olimpia mai kajak-kenu versenyek döntőit követően.

Három kajak-kenu döntőben voltak érdekeltek ma a magyar sportolók. A kezdet nem volt biztató, hiszen Vajda Attila, Peking (2008) olimpiai bajnokaként csak hatodik lett a kenusok 1 000 méteres távjában.
A folytatás annál szebb lett.
Előbb aranyérmet szerzett a Dombi Rudolf, Kökény Roland duó a kajak kettesek 1000 méteres versenyében, hallatlan izgalmak között. A magyar duó 5 centiméterrel (idejük 3:09.646), de megelőzte a portugál hajót (3:09.699). A döntő mezőnyében indult Szlovákia színeiben Gelle Péter (párkányi magyar versenyző) és Erik Vlček (Komárom), utolsóként értek célba 3:12.519-es idővel. A bronzérem Németországé (3:10.117).

És jöttek a lányok! A magyar “hajóban” Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas-Zur Krisztina kvartett ült. Lealázták a mezőnyt a hölgyek K4-500 méteres versenyének döntőjében (1:30.827). Az ezüstérem Németországé (1:31.298), a bronznak a fehéroroszok örülhettek (1:31.400).
Szép vol lányok, fiúk! Köszönjük!
Magyarország az éremtáblázat kilencedik helyén áll (6 arany, 2 ezüst, 3 bronz), Szlovákia a 45. helyen áll (1 ezüst, 3 bronz).

Holnap újabb döntőket rendeznek, újabb három futamban vannak éremesélyeink!