36812

 A csallóközcsütörtökiek Szent Jakab Polgári Társulása az idén immár hatodik alkalommal rendezte meg adventi koszorúszentelő rendezvényét. Az eseményre december 1-jén, szombaton került sor 15.45 órai kezdettel Csallóközcsütörtök központjában, a Vám téren.

A csallóközcsütörtöki adventi koszorú 2003 óta hivatalosan is Szlovákia legnagyobb szabadtéri adventi koszorúja, amelyet a Szent Jakab Polgári Társulás tagsága a falu lakosságának bevonásával és hathatós támogatásával építi fel a Vám tér közepén található kör alakú buxussövényre. A koszorút Csallóközcsütörtök egyházközségének esperes-plébánosa, Masicza Robert szenteli fel.
A rendezvény hagyományához tartozik, hogy a falu lakossága ilyenkor magával hozza saját, házi adventi koszorúját is, amelyeket külön áld meg falunk plébánosa. A rendezvényt támogatja Csallóközcsütörtök község önkormányzati képviselő-testülete valamint a polgármesteri hivatal is.
A rendezvény fénypontja az adventi koszorú első gyertyájának meggyújtása volt.

Felvidék.ma

{iarelatednews articleid=”25586,147,25588″}