39813

A komáromi kosárlabdacsapatot egy győzelem választja el első történelmi bajnoki címétől miután a döntő szombati ötödik összecsapásán – két vereség után – ismét legyőzte az Intert 88-81-re, s így az összesített állást 3-2-re alakította.

Az Inter az első percekben mintha az öltözőben maradt volna, a komáromi együttes ugyanis Kozlík és Lowe tripláival már a negyedik percben 14-5-re vezetett. Előnyét egészen a második negyed derekáig őrizte, ám a megnyugtató 33-25-ös vezetését hamar eltékozolta. Az Inter pillanatok alatt – Sedmák vezérletével – megfordította az állást, és a félidő előtt már a pozsonyi csapat vezetett 43-39-re. Ám még mindig nem volt vége az első játékrésznek: két gyors komáromi támadás újra átírta az eredményjelző-táblát, és végül döntetlennel fordultak a csapatok.
A második félidő elején a komáromi Bilík egy triplával allította csatarendbe társait, aminek egy 12-0-ás roham lett a vége. Ám az Inter még ekkor sem adta magát könnyen, tapadt az MBK-ra és négy pontra meg is közelítette. Kratochvíl és Simpson hármasai végül megpecsételték a pozsonyiak sorsát, és két perccel a vége előtt, amikor 84-76-ra vezettek a hazaiak, mindenki sejtette: eldőlt a meccs. Jól sejtettük…

MBK Rieker Komárom – BK Inter Incheba Bratislava 88:81 (25:19, 18:24, 30:18, 15:20)