39858

Kekeňák Tamás a kassai Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola elsős diákja is részt vett a Fiatal matematikusok II. cseh-lengyel-szlovák matematikaversenyén a lengyelországi Mszana Dolna városban.

A május 13-15-e között rendezett agytornán 18 fiatal tehetség mérte össze tudását egyéni és csoportversenyben. Minden országot 6 diák képviselte. Szlovákiából Pozsonyból, Besztercebányáról, Nyitráról, Kassáról, Eperjesiről és Námesztóról érkezett egy-egy versenyző.
A diákok tizennegyedikén egyénileg versenyeztek, 5 versenyfeladatot három és fél óra alatt kellet megoldaniuk, amit délután a versenybizottsággal, valamint tanáraikkal közösen megbeszéltek és elemeztek.
Másnap a csoportversenyre került sor, aminek az volt az érdekessége, hogy a csoportokat cseh, szlovák és lengyel diákokból állították össze, és a hat feladatot is három nyelven kapták meg, kettőt csehül, kettőt szlovákul és kettőt lengyelül, melyet közös kooperációs munka keretén belül kellett megoldaniuk. Az igényes matekpéldákra ezúttal 6 óra állt rendelkezésre. Délután ismét a feladatok közös megbeszélése következett. A kimerítő agytorna után a diákok mindkét nap röplabda – és foci – meccseken, valamint túrázással frissülhettek fel.
Iskolánk kitűnő matematikusa egyénileg a mezőny második felében végzett, csoportversenyben pedig harmadik helyezést ért el.
Csak gratulálni tudunk iskolánk és egyben a kassai kerület legjobb matematikusának. Reméljük, még sok-sok versenyen fogja öregbíteni intézményünk jó hírnevét.
Tóth Mónika, Felvidék.ma