41235

Nagy meglepetésre Szlovákia a csoportmérkőzések utolsó fordulójában három gólos vereséget mért a magyar U17-es női kézilabda-válogatottra az oroszországi Európa-bajnokságon.

Papp György együttese hiába vezetett a félidőben 12–11-re Szlovákia ellen, végül 27–23-ra kikapott, így a magyar női kézilabda-válogatott harmadik vereségét szenvedte el a korosztályos női ifjúsági (U17) Európa-bajnokságon. A győzelem azonban a szlovák lányoknak sem volt elég ahhoz, hogy a felsőházba kerüljenek, így mindkét csapat a 9-16. helyezésekért játszhat tovább. A csoport élén meggyőző fölénnyel az oroszok végeztek, második helyen a svéd lányok léphettek tovább.
Magyarország – Szlovákia: 24-27 (12-11).

Sokkal jobban szerepelt ugyanakkor az U19-es magyar utánpótlás válogatott Dániában: a kézis fiatalok az európa-bajnoki döntőig masíroztak, ahol azonban már nem bírtak az orosz csapattal, 36-28-ra kikaptak. A Hajdu János vezette csapatra ezzel együtt nem lehet panasz, végig nagyszerű teljesítményt nyújtottak az EB-n.