41510

A lengyel Grzegorz Grzyb-Robert Hundla páros lett az abszolút győztese a kétnapos Kassa-ralinak, amely a magyar bajnokság negyedik futama is volt egyben. A magyar Turán-Zsiros duó lett a második, mégsem lehettek maradéktalanul boldogok.

„Rettenetesen nehéz verseny volt, de az egész csapat jelesre vizsgázott, és végre beérett annak a sok munkának a gyümölcse, amit elvégeztünk. Nagyon ránk fért már ez a sok balszerencse, a három nullás verseny után” – nyilatkozta az nso.hu-nak Turán Frigyes, aki – bár ragyogóan versenyeztek a két nap alatt – mégsem lehetett teljesen elégedett, hiszen a magyar bajnokságban továbbra is magabiztosan őrzi előnyét legfőbb riválisuk, a címvédő Kazár-Szőke páros. Elsősorban annak köszönhetően, hogy Kazárék ezúttal „sem voltak hajlandók” nagyon lemaradni Turánéktól: Kassán végül a harmadik helyen végeztek.
Ők legalább célba érkeztek, nem úgy, mint a Matics Mihály-Zejda Viktória kettős, akik a Kassa-rali harmadik szakaszán szakadékba zuhantak. Tragédia nem történt, a csapat navigátorát, Zejdát azonban kulcscsont- és bordatöréssel kórházba szállították.
Korábban a világbajnoki sorozatot is megjárt Turán-Zsiros csapat végül 57,5 másodperces hátránnyal érkezett a Kassa főutcáján felállított célba az ugyancsak Ford Focusban versenyző lengyel Grzyb- Hundla duó mögött.

KASSA-RALI
Abszolút végeredmény: 1. Grzegorz Grzyb, Robert Hundla (lengyel, Ford Focus WRC) 1:17:18.9, 2. Turán, Zsiros (Twist Turán Motorsport, Ford Focus WRC) 57.5 másodperc hátrány, 3. Kazár, Szőke (Maximmun Racing, Citroën Xsara WRC) 1:31.5 perc hátrány.

Fotó: turanmotorsport.hu